İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Kapı ve Sabit Bölmeler

Camlı yangın kapıları ve bölme duvarlar, yangının bina içinde yayılımını engelleyen şeffaf yapı elemanlarıdır. Dayanım süresi boyunca güvenli kaçış koridorları yaratır, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. İtfaiye yangına müdahale edene kadar yangını bir bölmede hapsederek, olası maddi hasarların büyümesini önler.

Dolu panel yangın kapılarından farklı olarak, camlı yangın kapılarının tamamına yakını camdan oluşur. Estetiktir. Günlük yaşam alanlarında kullanıma uygun konfora sahiptir. Merdiven kovasına açılan kat sahanlıklarında tercih edilir. Bu sayede merdivenler günlük kullanıma uygun özelliklerini yitirmez, aynı zamanda kaçış merdiveni özelliğine sahip olur. Mimari tasarımda serbestlik sunar. Yangın yönetmelikleri ve test limitleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilir.

Acıbadem Maslak Hastanesi

Acıbadem Maslak Hastanesi 2. Etap’ta Türkiye’nin en geniş (24 metre) cam cama birleşimli yangına dayanıklı bölme duvarı uygulandı. Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde lobi ve bekleme alanı, yangına dayanıklı şeffaf bölme duvar ile estetik bir biçimde birleştirildi. Cam cama (butt joint) birleşim tekniği ile düşey cam birleşimlerinde profil olmadan, tamamen saydam yangına dayanıklı bölme duvarlar üretmek mümkündür. Yangın anında opaklaşarak ısı bariyeri oluşturan EI sınıfı butt-joint camlar, korunaklı bir kaçış yolu yaratır.

Acıbadem Maslak Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü- Cam Cama Birleşimli Yangına Dayanıklı Bölme Duvar

Üretim

Pentek, sertifikalı (EN 1634-1, EN 1364-1, BS 476 part:22) 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapıları ve bölme duvarlarını, E/EW/ EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretiyor, alanında profesyonel ekipleri ile binaya montajını gerçekleştiriyor. Uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve kontrollü geçiş sistemi ihtiyacına cevap veriyor.

Acıbadem Altunizade Hastanesi – Camlı Yangın Kapısı

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler

×
MimariProje

Acıbadem Altunizade Hastanesi