İnce YapıÜrün

Remak Yangına Dayanıklı Kayar Kaçış Kapıları

Remak Camlı Yangın Kapıları arasında EN standartlarına uygun 30 dakika bütünsellik ve yalıtım sağlayan kayar kapılar bulunuyor. EI30 kayar kapılar, hareketli ve sabit kanatlı olarak üretiliyor. Kayar kapı otomatik mekanizması, yangına dayanım sertifikasına sahip ve yüksek taşıyıcı gücü olan model seçiliyor.

Yangın sırasında bina otomasyonundan kapı mekanizmasına gelen yangın alarmı, kapının kapalı konuma geçmesini sağlıyor. Yangın alarmı ile kapılar yangın sırasında bariyer haline dönüşüyor, yangının bir bölgeden başka bir bölgeye geçmesini, bina içinde kontrolsüz yayılmasını önlüyor ve ısı yalıtımı yaparak yangından tam korunma sağlıyor.

Panik kaçış sağlamak için, çıkış yönündeki kayar kapıların hareketli kanatlarında break-out, kırılarak açılma özelliği bulunuyor. Kayar kanatlardaki panik barlar, kanatların 90 derece açılmasını sağlıyor. Kaçış yapan her kişinin ardından kanatlar tekrar kapalı konuma geliyor. Break-out özelliğine sahip kayar kapılar, elektronik olarak programlanmış özel kilitlere sahip. Yangın camları 30 dakika bütünsellik ve yalıtım sağlıyor. Dış cephedeki kayar kapılarda, güneş ışığı korumalı yangın camları kullanılıyor.

Kayar kapılar DIN EN 1634-1 : 2000-03 ve DIN EN 1363-1: 1999-10 normlarına göre test edilmiştir ve Remak kalitesiyle üretilmektedir.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

Söyleşi

Mert Uslu

Söyleşi

BARN arch.