İnce YapıÜrün

Remak Yangına Dayanıklı Kayar Kapıları

Remak Camlı Yangın Kapıları arasında EN standartlarına uygun, 30 dakika bütünsellik ve yalıtım sağlayan kayar kapılar da bulunuyor.

EI30 kayar kapılar, tek kayar kanatlı ve çift kayar kanatlı üretiliyor. Kayar kapı otomatik mekanizması yangına dayanım sertifikasına sahip. Yangına dayanıklı kanatlar ağır olduğu için yüksek taşıyıcı gücü olan model seçiliyor.

Yangına dayanıklı kayar kapılar, yangın sırasında bariyer haline dönüşür ve yangının bir bölgeden başka bir bölgeye geçmesini önler.

Mekanizmaya gelen yangın alarmı kapının kapalı konuma geçmesini sağlar. Kapalı konumdaki kayar kapı yangından tam koruma sağlar ve yangının dağılmasını önler. Panik kaçışı sağlamak için kayar kanatların kırılarak açılma (break-out) özelliği olmalıdır. Kayar kapılar duvara ya da yangına dayanıklı camekan içine monte edilebilir. Dış cephe için güneş ışığı korumalı yangın camları kullanılmaktadır.

Kayar kapılar DIN EN 1634-1: 2000-03 ile DIN EN 1363-1: 1999-10 normlarına göre test edilmiştir ve Remak kalitesiyle üretilmektedir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler