Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK – Perfore Sistemler

Cepheler iletişim kuruyor, fikirler görünür oluyor ve binalar canlanıyor. Mimarlar için ilham veren cephe çözümlerinde sınırlar ortadan kalkıyor.

RHEINZINK çinko, bakır ve titanyumdan oluşan %99,995 saflıkta bir çinko alaşımı olup bu konuda bir dünya markasıdır. Atmosferik koşullardan etkilenerek doğal yollarla değişime uğrayan yüzeyde oluşan patina tabakası, sadece ürünü korozyona karşı korumakla kalmayıp aynı zamanda kendini nesiller boyu temizleyen bir yüzey meydana getirir. Malzemenin kendi kendini iyileştirme özelliği, malzeme üzerinde oluşabilecek her türlü çiziğin kısa sürede kaybolmasını sağlamaktadır. Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, yanmaz – paslanmaz yapısı, ısıya dayanıklılığı, çevreye duyarlılığı ve estetik değerleri sebebiyle RHEINZINK-Titanyumlu Çinko, geleceğin malzemesi olarak nitelendirilmektedir.

Özel formlandırılmış RHEINZINK cephe sistemleri, tasarımın çok boyutlu algılanmasını sağlar. Kabartmalı, profillendirilmiş veya özel tasarım perfore sistemler ile üç boyutluluk görünür hale getirilir.

Doğal veya yapay ışık etkisi de kullanıldığında, mimari tasarıma üçüncü boyut etkisini katarak daha etkileyici yüzeyler yaratılmasına yardımcı olur.

Tüm cephede ya da belirli kısımlarında daha çok göze çarpan çok daha özel efektler elde etmek mümkün hale gelir.

Esneklik ve doğal malzemenin kolay işlenmesi sayesinde, RHEINZINK ile yüzey tasarımı, tasarım olanakları için geniş bir kapsam sağlar.

RHEINZINK ile cephe tasarımında neredeyse hiç sınır yok.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

Dış Cephelere Mimari Dokunuş: Dekton

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK Titanyumlu Çinkonun Doğal Malzemelerle Uyumu

Çatı - CepheÜrün

CRETOX® Beton - Hafif Beton Cephe Duvar Kaplama Paneli