İç Mekan ÜrünüÜrün

Unigen Yapı Malzemeleri

Team Fores Mimarlık tarafından tasarlanan Egemenoğlu Hukuk Bürosu projesi için zemin kaplamalarında modulyss® karo halılar ve Onto® yükseltilmiş döşeme sistemleri tercih edildi.

Projede, Onto® yükseltilmiş döşeme sistemlerinden enkapsül panel çeşidi kullanılarak, kalabalık yerleşim planlarında ihtiyaç duyulan esneklikte çözüm üretildi. Yükseltilmiş döşeme sistemleri demonte özelliği ile zeminde yürütülen yoğun kablolara kolay erişim sağlayarak, zamanla değişen ihtiyaçlara göre yerleşim planlarının değiştirilmesini kolaylaştırıyor. Onto® yükseltilmiş döşeme sistemlerinin üzerinde, sök-tak özellikli yapıştırıcı kullanılarak modulyss® Dsgn Track ile Fashion& kombine edilmiştir.

Projede kullanılan, modulyss® Dsgn Track serisi ile zeminde güçlü bir tasarım yakalanarak, Fashion& serisi ile kapalı mekanlar için renkli bir anlatım tercih edilmiştir. Açık ofislerde özellikle, şeffaflığın ön planda olduğu ve gün içindeki yoğun temponun yansıtıldığı bir doku seçilmiştir.

Dsgn serisi Cloud -Tweed -Track olmak üzere toplamda üç ayrı desenden oluşmaktadır. Serilerin bütün renkleri aynı renk iplik ile çalışılmıştır ve her birinde on iki farklı renk mevcuttur. Fashion& serisi otuz altı adet renkten oluşup, geniş renk skalası ile öne çıkmaktadır. Egemenoğlu Hukuk projesinde Fashion& 649 ve 375 renkleri tercih edilmiştir.

Ofis konforunun ve çalışan verimliliğinin gözetildiği günümüz projelerinde karo halı, akustik performansı, temizlik ve kullanım kolaylıkları ve estetik çeşitliliği ile tercih edilmektedir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Interface Level Set - Woodgrain

İnce YapıÜrün

2tec2 Yüksek Teknolojik Zemin Kaplama Malzemesi

İnce YapıÜrün

Object Carpet