Çatı - CepheÜrün

Sasa Polyester Tesisleri’nin Yangın Güvenliği Form’a Emanet

Türkiye’de iklimlendirmenin öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, 55 yıllık sektör tecrübesi ve güçlü ortaklıklarıyla endüstriyel tesislere enerji verimli ve iş güvenliğine yönelik etkin çözümler sunmaya devam ediyor.

Form Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden Form Endüstri Tesisleri, SASA Polyester Fabrikası’nın yangın güvenliğini Alman menşeli Lamilux marka duman tahliye kapakları ve duman perdeleri ile sağlıyor.

Lamilux’tan Kapalı Alanlara Şık ve Etkili Güvenlik Çözümleri
Tesislerin çatısına kolaylıkla entegre edilebilen ve mimari yapıya uyum sağlayan duman tahliye kapakları ve acil durumlar için stratejik noktalara yerleştirilen duman perdeleri, olası bir yangın durumunda can ve mal kaybını en aza indiriyor. Yüksek teknolojisi ve inovatif yapısı ile öne çıkan sistemler, şık yapısı ve kolay entegrasyonuyla da endüstriyel tesisler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Form Endüstri Tesisleri, SASA Polyester Sanayi AŞ’nin tesislerine 460 adet Lamilux marka duman tahliye kapağı ve yaklaşık 8.000 m² duman perdesi kurulumu gerçekleştirdi. EN 12101-2 standartlarına uygun duman tahliye kapakları, tesisin 160.000 m²’lik çatısına, EN12101-5 standardına uygun duman perdeleri ise tesisin stratejik noktalarına entegre edildi.

172° açıyla açılabilen kapaklar, yangın sırasında ortaya çıkan zehirli gazların tahliyesinin yanı sıra havalandırma amaçlı açma ve kapama sistemi sayesinde tesisteki taze hava düzeyini de kontrol altında tutmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda ışıklık sistemi fonksiyonuna da sahip olan ürün, kullanıldığı mekanlarda doğal aydınlatma sağlıyor.

Form Şirketler Grubu Hakkında
1965 yılında kurulan Form Şirketler Grubu, grup bünyesinde yer alan 4 bağımsız firmasıyla merkezi, bireysel iklimlendirme ve endüstriyel uygulamalar alanında, yaşam kalitesini arttıracak cihazların üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmekte; rezidanslardan otellere, okullardan hastanelere her tür bina, iş merkezi, fabrika ve alışveriş merkezleri için iklimlendirme sistem çözümleri sunmaktadır.

Form Şirketler Grubu’nun merkez ofisi İstanbul’dadır. Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bursa’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Klima faaliyetlerinde merkezi klima sistemleri, VRF, split ve multi split klima cihazları temin eden Form Şirketler Grubu, aynı zamanda yerli imalat olarak gün ışığı aydınlatma sistemleri, doğal havalandırma – duman tahliye üniteleri, evaporatif soğutucular, fancoiller, ısı pompaları ve imzalanan lisans anlaşması kapsamında Lennox marka paket klimalar üretmektedir. Form Şirketler Grubu’nun internet adresi üzerinden, firma ile ilgili daha fazla bilgi elde edilebilir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…