İç Mekan Ürünüİnce YapıÜrün

Tecnografica – İtalyan Estetiği

Köklü Geçmiş ve Tasarım Zenginliği

1992’den beri İtalya’da faaliyet gösteren Tecnografica firması; müşterilerine tasarım ve teknolojiyi harmanlayan, sanatsal ve dekoratif katsayıları yüksek duvar kaplamaları sunan, trend belirleyici bir firmadır. Kırktan fazla tasarımcının elinden çıkan özgün desenlerin bulunduğu Tecnografica koleksiyonları modern çağa uygun renk paletleri ile bezenmiştir. Tecnografica, geleneksel el yapımı illüstrasyon ve grafik tasarım tekniklerini geliştirmek için teknolojiyi kullanarak duvar kağıdı üretimine özgün bir yaklaşım ortaya çıkarmıştır. Kağıt eskizler, kesikler, karakalem çizimler veya sulu boyalardan başlayarak yetenekli tasarımcılar, ilk adımı el yapımı olmak üzere duvar kağıdı tasarımları geliştirir. Daha sonra, bilgisayar ekranları ve grafik tabletler aracılığıyla bu çalışmalar düzenlenip dijital hale getirilir.

Islak Hacim için Duvar Kağıdı

Tamamen ekolojik ve %100 selüloz elyaftan yapılmış doğal kağıt tipi Natural, ıslak hacimlerde duş alınan bölgenin içi dahil tüm duvarlarda kullanılabilen, özel bir kağıt yapısına sahip H2O ve ses yalıtımı sağlayan akustik özellikli duvar kağıdı Soundproof gibi çok farklı teknik özelliklerde dokular barındıran toplam altı farklı kağıt dokusuna Tecnografica ile baskı yapılabilmektedir. Tüm baskılar, İtalya’dan sipariş onayı verilmesinden sonra 2-3 hafta içerisinde en üst baskı kalitesi ile hazırlanıp sevk edilmektedir.

Tamamen Özelleştirilebilir Desenler

Tecnografica’da tüm desenler duvar ölçülerine göre uyarlanmaktadır. L dönen duvarlar, çatıya çıkan eğimli duvarlar veya merdiven boşluğu gibi zor bölgeler dahil olmak üzere herhangi bir duvar için talep edilen tasarımlar, Tecnografica’nın grafik tasarım ekibi tarafından simüle edilip üç gün içerisinde paylaşılmaktadır. Özel RAL kodu, Pantone kodu verilerek renklerde değişiklikler talep edilebilir; desenlerin boyutlarında veya arka planında arzu edilen tüm değişiklikler yapılabilir. Dünyada üst sınıf butik projelerde kullanılan Tecnografica, HD Group’un distribütörlüğü ile mimari ofisler aracılığı ile projelere sunulmaktadır.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

İnce YapıÜrün

İç Mekân Duvar Yüzeyi Uygulamalarında Yeni Trend: AGT Duvar Profilleri

İnce YapıÜrün

Dekton Optimma: Duvarlar İçin Özel Üretildi