AydınlatmaÜrün

TEPTA Aydınlatma’nın Kaliteyi ve Yalın Tasarım Çizgisini Merkezine Alan Çağdaş Markası: Prandina

TEPTA tarafından temsilciliği yürütülen Prandina markası, 1982’de Sergio Prandina tarafından kuruldu. Bugün elliden fazla ülkede satışı süren marka, çağdaş ve modern formlarda, yenilikçi ve kaliteli aydınlatma armatürleri sunuyor.

Kalite kavramını kendine misyon edinmiş olan Prandina ürünleri bunu çoğunlukla üfleme cam olarak gerçekleştirdiği üretim yöntemlerinde inovatif olmak, servis ve hizmetlerinde insana önem vermek, projelerinde ise gelen taleplerin çözümü için her zaman esnek olmak olarak yorumluyor.

Prandina’ya göre her mekan kendine özgü, özel bir aydınlatmaya sahip olmalı. Bu sebeple markanın ürün gamında, kullanım alanlarına ve fonksiyonlarına göre özel olarak geliştirilmiş tasarımlar bulunuyor.

Prandina’nın ikonografik ve zamansız tasarımları arasından öne çıkan Equilibre, Luc Ramael’in heykelsi çizgilerini taşıyor. Mükemmel bir orana sahip bu ürün iç mekanda kullanılabildiği gibi dış mekanlar için de uygun. Boyalı polietilenden eskiz olarak üretilen tasarım, beyazın yanı sıra boyalı siyah veya bakır olarak da üretiliyor. Difüze, direkt veya indirekt “downlight” ışık sunan bu armatür; özel isteğe göre “dim”lenebilen versiyonu ile de gelebiliyor.

Markanın yeni koleksiyonları arasında bulunan Landing ürün ailesi, sadece sarkıt seçeneğinde on farklı tasarımı ve dört farklı kaplama/renk versiyonu ile sunulan zengin bir armatür grubu. Bu çeşitlilik, mimar ile tasarımcıların mekana ve tasarıma uygun çizgide fonksiyon bulmasına destek veriyor. Cam ve metal birleşimi ile farklı katmanlarda ve çaplarda sunulan bu ürün ile ister bembeyaz bir “minimalizm”, ister parlak siyah ve altın kaplamanın birlikteliğinden bir “maksimalizm” tarzı yakalamak mümkün.

Sadeliği ile öne çıkan diğer bir tasarım olan Segesta, yalın bir Art Deco tarzı sunuyor. Cam ve metal birleşimi ile üretilen tasarım, üfleme camın kusursuz üretimi ile dikkat çekiyor.

Son yıllarda markanın önde gelen tasarımlarından olan Gong ailesi, Gong Mini versiyonu ile çoklu olarak gruplanıp kullanılabiliyor. Büyüğü gibi farklı malzeme seçenekleriyle sunulan mini versiyon ile özellikle galeri boşluklarında ve merdiven hollerinde sade ancak göz dolduran bir mekan tasarımına imza atmak mümkün olabiliyor.

TEPTA’nın aydınlatma alanındaki hizmet ve ürün kapsamı, gerek dekoratif gerekse mimari aydınlatmada iç mekandan dış mekanlara ve cephe aydınlatmasına kadar uzanıyor. Gerektiğinde tasarımların özel olarak üretilmesinden, sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasına; büyük kapsamlı projelerden, tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram ve bütçe çerçevesinde aydınlatılmasına, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar her aydınlatma çözümü için en uygun ürünlere ve en iyi hizmete TEPTA’da ulaşmak mümkün.

TEPTA, geniş ürün ve hizmet yelpazesini yirmi beş yılı aşkın süredir temsilcisi olduğu iGuzzini’nin yanı sıra alanında önde gelen otuzdan fazla Avrupa merkezli şirketin Türkiye temsilcisi olarak sunuyor. Tasarım ve kaliteleriyle öne çıkan bu markalardan bazıları Simes, Leucos, Studio Italia Design, Delightfull, Roger Pradier, Lasvit, Brand van Egmond, Catellani and Smith, Cini and Nils, Kundalini, Aqua Creations, Linea Light Group, Il Fanale, Torremato ve Terzani. Otuz bin kadar ürün çeşidine sahip olan TEPTA Aydınlatma’nın 1. Levent’teki dört katlı mağazasında, bu yelpazenin çarpıcı örnekleri sergileniyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…