AydınlatmaÜrün

TEPTA ile Akustik Aydınlatma

Yirmi sekiz yıldır gerek teknik gerekse dekoratif aydınlatma alanında, temsilcisi olduğu otuza yakın markanın binlerce ürünü ile tek bir mücevherin aydınlatmasından karma yapılara ve kapsamlı kentsel projelere kadar çok çeşitli alanlarda ürün ve hizmet sunan TEPTA Aydınlatma’nın son yeniliği, öncü markalarından biri olan Linea Light Group ile geldi.

Son yıllarda özellikle ofis tasarımlarında öne çıkan bir gereksinim olan ses yalıtımına yönelik akustik aydınlatmalar alanında çağdaş tasarım ve üstün kalite ile harmanlanmış Derby, TEPTA koleksiyonuna katıldı. Euroluce 2019’da ilk kez tanıtılan Derby, aynı zamanda üstün teknik özellikleri ile Red Dot Award 2019 ödülünün de sahibi oldu.

Derby, Mirco Crosatto tarafından, prestijli at yarışlarında kadın izleyicilerin giydiği şapkalardan esinlenerek tasarlandı. Tasarım, gövdesindeki panel sayesinde mekanlardaki seslerin neden olduğu yankıyı yakalıyor, kelimelerin dolgunluğunun ve yuvarlaklığının iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Sesi yutan panel, kaplama gövdenin merkezinde yer alıyor ve ışık, gövdeden lineer bir yayıcı ile etrafa gönderiliyor.

Üst yüzeyi turuncu, alt yüzeyi beyaz olmak üzere iki renkli, yüzeyi yumuşak yapıda özel olarak geliştirilmiş bir kumaş ile kaplanan aydınlatma Derby, ofislerin yanı sıra resepsiyon alanları ve farklı iş yerleri için olduğu kadar domestik projeler için de uygun bir tasarım.

İyi akustik mekanı doğru hissettirir: insanlar rahatça duyabilir ve konuşabilir. Bunu mümkün kılan, mekanın tasarımında kullanılan yapısal öğelerdir. Linea Light Group ile TEPTA koleksiyonuna katılan Derby, çizgisi ile mekanlarda tasarım kalitesini arttırırken, ses kirliliğini absorbe etme özelliği ile fonksiyon anlamında da tercih edilecek ürünlerden biri olacak.

 
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…