AydınlatmaÜrün

TEPTA ile Akustik Aydınlatma

Yirmi sekiz yıldır gerek teknik gerekse dekoratif aydınlatma alanında, temsilcisi olduğu otuza yakın markanın binlerce ürünü ile tek bir mücevherin aydınlatmasından karma yapılara ve kapsamlı kentsel projelere kadar çok çeşitli alanlarda ürün ve hizmet sunan TEPTA Aydınlatma’nın son yeniliği, öncü markalarından biri olan Linea Light Group ile geldi.

Son yıllarda özellikle ofis tasarımlarında öne çıkan bir gereksinim olan ses yalıtımına yönelik akustik aydınlatmalar alanında çağdaş tasarım ve üstün kalite ile harmanlanmış Derby, TEPTA koleksiyonuna katıldı. Euroluce 2019’da ilk kez tanıtılan Derby, aynı zamanda üstün teknik özellikleri ile Red Dot Award 2019 ödülünün de sahibi oldu.

Derby, Mirco Crosatto tarafından, prestijli at yarışlarında kadın izleyicilerin giydiği şapkalardan esinlenerek tasarlandı. Tasarım, gövdesindeki panel sayesinde mekanlardaki seslerin neden olduğu yankıyı yakalıyor, kelimelerin dolgunluğunun ve yuvarlaklığının iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Sesi yutan panel, kaplama gövdenin merkezinde yer alıyor ve ışık, gövdeden lineer bir yayıcı ile etrafa gönderiliyor.

Üst yüzeyi turuncu, alt yüzeyi beyaz olmak üzere iki renkli, yüzeyi yumuşak yapıda özel olarak geliştirilmiş bir kumaş ile kaplanan aydınlatma Derby, ofislerin yanı sıra resepsiyon alanları ve farklı iş yerleri için olduğu kadar domestik projeler için de uygun bir tasarım.

İyi akustik mekanı doğru hissettirir: insanlar rahatça duyabilir ve konuşabilir. Bunu mümkün kılan, mekanın tasarımında kullanılan yapısal öğelerdir. Linea Light Group ile TEPTA koleksiyonuna katılan Derby, çizgisi ile mekanlarda tasarım kalitesini arttırırken, ses kirliliğini absorbe etme özelliği ile fonksiyon anlamında da tercih edilecek ürünlerden biri olacak.

 
İlgili Yazılar
Haber

VitrA ve Tom Dixon İş Birliğine Wallpaper*’dan Sonra Red Dot Ödülü

İç Mekan ÜrünüKullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

SOLTIS Touch: İç Mekan Akustik Stor Perde

Haber

Yeni Nesil "Parlayan" Bitkiler