İnce YapıÜrün

Remak Çelik Kapı Pencere Sistemleri

Remak ince seri çelik profil ile ısı yalıtımlı kapı pencere ve cephe imalatları, İstanbul Boğazı’ndaki bir yalıda, Dsgn. 101 Mimarlık ve Danışmanlık tarafından tasarlanan restorasyon projesinde uygulandı.

Binanın bahçe ve havuz katındaki tüm doğramalar ince seri ısı yalıtımlı kayar-katlanır kapılar ve menteşeli kapılar olarak üretildi. Projede, İtalyan menşeli Secco Sistemi firmasının OS2 profil sistemine ait profiller ve aksesuarlar kullanıldı. OS2 ince seri ısı yalıtımlı çelik profil sistemi, yatay ve düşey görünüşte toplam 62 mm genişliktedir. İnceliğine rağmen profil sistemi, standart kapı pencere ölçülerinin üstüne çıkarak, daha yüksek ve daha geniş ürünlere olanak sağlıyor. Kayar katlanır kapılarda kalın ısıcamlar ve entegre aksesuarlar kullanıldı, kanatların rijit ve dengeli olması için yatay bölüntüler eklendi.

 

Remak, prestijli bir mimari projede yer almanın gururunu bir kez daha yaşarken, modern mimariye uygun tasarımların yaratıcısı olmak ve minimal profil kesitleri ile daha şeffaf ve daha estetik kapı pencereler üretmek çabasındadır. Kapı pencerelerin tasarım sürecinde birlikte çözüm oluşturup, üretim ve montajın tamamlanmasına kadar tüm evrelerde etkindir.

Remak, ince seri kapı ve pencere üretiminde çelik malzemenin yanı sıra bronz ve paslanmaz çelik malzeme kullanıyor. Dış cephe kapı-pencere doğramaları EN 14351-1 normuna göre uygun performans değerlerine sahip. Isı yalıtımı, hava sızdırmazlık, yağmur geçirimsizlik ve rüzgar yükü test edilmiş ve başarılı sonuçlanmıştır. Çelik ürünlerdeki yüzey bitimi, istenilen Ral renginde elektrostatik fırın boyadır.

Hem çağdaş hem tarihi mimariye uygun olarak çelik doğramaların mat görüntüsü sadelik ve estetiği beraberinde getiriyor. Benzersiz ürün ve uygulamalar, özgün mimari tasarımların yaratıcı gücüyle şekilleniyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler