Çatı - CepheÜrün

VMZINC® Düz Kilit Cephe ve Titanyum Çinko Küre Kaplamaları

Sürdürülebilir Bina Konseptine Göre Hazırlanan Dünyanın En Büyük Tam Panoramik Müzesi
VMZINC titanyum çinkonun doğallığı, en zor formlarda dahi uygulanabilir olması ve sınırsız renk kartelası, sunulan avantajlardan sadece birkaçı. Küre şeklinde ve yaklaşık 4.500 m2 net kaplama alanına sahip müze cephesi QUARTZ-ZINC® füme gri doğal patinalı yüzeyde, üç farklı ebat hazırlanmış VMZ Flat Lock sistem ile giydirildi. İç bölümlerde aydınlık kısımlarda güneş ışığını daha iyi yansıtmak için AZENGAR® estampe aydınlık yüzey kaplandı.

VMZ Düz Kilit (Flat Lock) sistem kullanılarak bina formu birebir kaplanıyor. İnce derz oyunları ile sürpriz birleşimler ve gölgeli çizgiler tasarlanabiliyor. Dört çevre cephe kaplaması ile birlikte, çatıda teras parapetleri, kapı ve söve gibi tüm detaylar mimarın arzu ettiği şekilde ve incelikle yine aynı malzeme ile kaplanıyor.

Projeye özel çözümler, kişiye özel renkler, tasarıma özel sistem ve ebatlar… Prestijli yapılar kimliklerini VMZINC kalitesi ile yansıtıyor, görsel estetik doğal çevre ve yapı ile uyum içinde yıllara meydan okuyor. Sürdürülebilir ve inovatif titanyum çinko alaşım, mimari tasarımlara esin kaynağı oluyor.

Proje: Panaroma 1326 Müze
Mimar: Özgür Ediz
Lokasyon: Osmangazi, Bursa
Sistem: VMZ Flat Lock
Yüzey: QUARTZ-ZINC® Füme Gri Doğal Patina

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

Dış Cephelere Mimari Dokunuş: Dekton

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK Titanyumlu Çinkonun Doğal Malzemelerle Uyumu

Çatı - CepheÜrün

CRETOX® Beton - Hafif Beton Cephe Duvar Kaplama Paneli