Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Vorne – İleri Pencere Kapı Sistemleri Üretim Tesisleri

İleri Pencere ve Kapı Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ olarak üretilen Vorne markası, günümüzde ülkenin büyük yerli sermaye yatırımlarından birisi haline gelmiştir. Türkiye ve yurtdışında 40’ın üzerindeki pazar için, İstanbul Hadımköy’deki modern ve yüksek teknoloji fabrikasında dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Vorne, pencere ve kapılarda; “Çift Açılım”, “Tek Açılım”, “Çift Kanat”, “Paralel Sürme”, “Katlanır Sürme”, “Kaldır Sür” sistemlerinin yanı sıra “Kilitli Kapı Sistemleri”, “Gömme Kilitler” olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca estetik, fonksiyon özelliklerine bağlı olarak “Vasistas Öncelikli Pencere”, “Açılı Pencere”, “Gizli Menteşe Sistemi” gibi çözümler sunmaktadır. Vorne ürünleri PVC, ahşap ve alüminyum profillerine uygunluğu ile geniş bir ürün yelpazesi sunar.

Yaklaşık 30 yıllık kalıp tasarım ve imalat deneyimi, titiz tasarım ekibi ve güçlü kalıp üretim altyapısı ile; teknolojiyi sürekli takip eden firmada, bilgisayar destekli tasarım ve imalat yöntemleri uygulanarak, hızlı ve kaliteli kalıp ve aparat imalatı, kendi bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Tesis bünyesinde kalite ve verimi arttırmak için teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanılmaktadır. Bu ileri teknoloji ve insan emeğinin birleşimiyle ortaya başarılı sonuçlar çıkmaktadır.

Vorne kalitesini aldığı birçok ulusal ve uluslararası kalite belgesiyle kanıtlamıştır. Kapı ve pencerelerin açma, eğme sistemlerinin tasarımı, üretim ve satışı konusunda Kalite Yönetim Sisteminin firmada yükümlülükte ve uygulamakta olduğunu teyit eden TSE, RAL, IFT gibi kalite sertifikaları markaya olan güveni sağlamaktadır.

Günümüzde, kalite zincirinin en başında gelen halkalardan biri de eğitimdir. Vorne’de iş güvenliği, mesleki ve kalite yönetimleri, oryantasyon, ilk yardım, zaman ve müşteri memnuniyeti gibi birçok konuda eğitim, uzmanlar tarafından verilir.

Vorne, titizlikle çalıştırılan kimyasal ve biyolojik arıtması, atıkların ayrı toplanması, geri kazanılabilir atıkların lisanslı kuruluşlar ile iş birliği içinde çalışarak, geri dönüştürülmesi ve geri kazanılamayan atıkların uygun şekilde bertarafı için, yine lisanslı kuruluşlarla birlikte çalışması ile çevreye gösterdiği önemi ispat etmiş bir firmadır.

İş güvenliği mevzuatına uyum yanı sıra çalışma alanının güvenliği, personelin sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarının en üst düzeyde değerlendirilmesi ve temin edilmesi konusunda da kararlılığı ile çalışanlarının haklarını gözetmektedir.

Firma, çevreye ve çalışanlarının sağlığına verdiği önemi, TS EN ISO 18001 ve TS EN ISO 14001 gibi entegre yönetim sistemi çalışmaları ile de belgelemiştir.

Vorne, işletme bünyesinde enerji verimliliği projelerini uygulamasının yanı sıra, tüm çalışanlarını bu konularda bilinçlendirmeye devam ederek, toplumsal bir hizmeti de sağlamaktadır.

Vorne, geleceğini şekillendirirken IT Teknolojileri Dünyasında yeni yatırımlarına devam ederek globalleşen coğrafyada yerini almayı hedeflemektedir.

Vorne’nin başarıları aldığı ödüllerle de tescil edildi. İhracat Performans Ödülü ve her yıl layık görüldüğü İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birliği, ”İhracatın Yıldızları” gibi ödüller, Vorne için kendine yeni hedefler belirleme yolunda itici güç olmaya devam etmektedir.

Yaklaşık 30 yıllık kalıp tasarım ve imalat deneyimi, titiz tasarım ekibi ve güçlü kalıp üretim altyapısı ile; teknolojiyi sürekli takip eden firmada, bilgisayar destekli tasarım ve imalat yöntemleri uygulanarak, hızlı ve kaliteli kalıp ve aparat imalatı, kendi bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Abkant ve Eksantrik preslerin bulunduğu geniş makina parkurunda, 15 tondan 350 tona kadar pres kapasiteleri ile üretim yapan Preshane bölümü; gelişmiş teknolojik imkanları kullanarak istenen hızda ve kalitede imalat yapabilmektedir. Makine parkurunun tümü PLC kontrol sistemiyle çalışmaktadır.

Alanında en çok Ar-Ge harcaması yapan ve yatırımlarını her yıl artıran İleri Pencere Kapı Sistemleri San. Tic. AŞ’ne (Vorne) 28.09.2017 tarihinden itibaren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 sayılı Kanun kapsamında “Ar-Ge Merkezi Belgesi” verilmesine karar verilmiştir. Kendi bünyesinde birçok ar-ge projesini başarıyla tamamlamış bulunan Vorne, Ar-Ge Merkezi bünyesinde Kaldır-Sür, Gizli Menteşe, Eşiksiz Katlanır Sürme gibi katma değeri yüksek, istihdam yaratan ve ihracatı artıran ülke ekonomisine katkıda bulunacak 13 adet proje üzerinde çalışılmaktadır. Tüm bu Ar-Ge Merkezi faaliyetlerini belirli bir proje disiplini içerisinde 40 kişilik Ar-Ge kadrosu ile gerçekleştirmekte, ortaya çıkan yeni fikirler ve artan patentler ile ülke ve dünya çapında rekabet avantajı sağlayacak ürünler ortaya konulmaktadır. Günümüz rekabet koşullarında bilginin üretime dönüşmesi ve katma değerli ürünlerin üretilmesi hayati derecede önemli olması nedeniyle Vorne, projelerini üniversiteler ile işbirliği içerisinde çalışarak yürütmektedir.

Kaliteli ürün için, kaliteli hammadde kullanmayı kendine prensip edinen Vorne, sıcak kamaralı metal enjeksiyon makinalarında, kamera kontrollü, servo oransal hassas döküm makinası kullanarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Vorne’nin plastik enjeksiyon hatlarında da aynı hassasiyetle ileri teknoloji makinalarla üretim yapılmaktadır.

Vorne, üretime başladığı ilk yıllardan itibaren ürettiği aksesuarların yüzey kaplama işlemlerini kendi bünyesinde yaparak, yüzey kalitesine verdiği önemi sektöre göstermiştir. Bu süre zarfında edindiği tecrübeyle, yüzey işlemleri konusunda uzmanlaşmış ve sektörde haklı bir yer edinmiştir. Kaplama işlemleri PLC kontrollü tam otomatik çinko kaplama tesisleri ile yapılmaktadır.

Ürüne özel tasarlanmış otomasyon makinalarıyla ürün kalitesinde süreklilik ve hız sağlanırken, insana dayalı hatayı sıfıra indirmiştir. Vorne bu konudaki yatırımlarını arttırarak kendi bünyesinde tasarladığı ve uyguladığı otomasyon makinalarını kullanmaya başlamış ve teknolojiye verdiği önemi bir kez daha göstermiştir.

Vorne’de uygulanan çinko kaplama işleminin en önemli özelliği kalitenin sürekliliğidir. Gelişmiş kimya laboratuvarı ile belli periyotlarda yapılan kimyasal analizler, akım kontrollü otomatik kimyasal dozajlama sistemi, tuz testi, kalınlık ölçüm testi gibi gelişmiş proses ve kalite kontrol sistemleri ile; çıkan her ürünün kaplamasının aynı kalitede olması sağlanmaktadır.

Montaj hatlarında, iş istasyonlarının çevirim süresi ve takt-time dikkate alınmaktadır. İş standartlarının, ürün ve malzeme ile ilgili bilgilerin ve bunların akışının önceden belirlendiği, malzeme akışının dikkate alındığı, malzeme ve araç gereç yerleşiminin doğru yapıldığı hatlarda Kaizen ve 5S prensipleri uygulanmaktadır.

Vorne, kalite sürekliliğinin sağlanması ve devamlılığının korunması amacıyla test laboratuvarını kendi bünyesinde oluşturmuş ve kendi sektöründe en önemli referans laboratuvarlarından birisi haline getirmiştir. Vorne laboratuvarlarında, ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğu sağlayan pencere ve kapı sistemlerinin 10 yıl kullanım ömrüne uygun, sürekli çalıştırma testleri, ısı, ses, yağmur ve rüzgâr sızdırmazlık testleri uygulanmaktadır.

Bunun yanında üretimde kullanılan hammaddelerin kimyasal, mekanik ve yüzey kaplama testleri yapılarak, ürün kalitesi sürekli kontrol altında tutulmaktadır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…