İç Mekan Ürünüİnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Cepheler ve Bölme Duvarlar

Yangın kapıları ve bölme duvarları, dayanım süresi boyunca yangının bina içinde yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır. Bu sürede oluşturdukları güvenli kaçış koridorları, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca itfaiye müdahale edene kadar yangının bir bölümde hapsedilmesi ile olası maddi hasarların büyümesi önlenir.

Camlı yangın kapıları, estetik yapı elemanlarıdır ve mimari tasarımda serbestlik sunar. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilir.

Yangına Dayanıklı, Camlı Çelik Cephe

New York Fulton Center’da 1.500 m² alanda uygulanan yangına dayanıklı cephe sistemi, 45 mm’lik görünür genişliği ve yüksek statik değerleri ile modern yapılarda geniş açıklıklara saydamlıktan ödün vermeden ulaşmayı sağlar.

Cam Cama Birleşim

Cam cama (“butt joint”) birleşim tekniği ile düşey profil olmadan, şeffaf, yangına dayanıklı bölme duvarları üretilebilir. Standart ofis bölme sistemleriyle uyumlu, kesintisiz ve ferah açık alanlar oluşturulur.

  • Yangın dayanımı: EI 30/60/90/120
  • Akustik yalıtım (maksimum): Rw (C; Ctr) = 49 (-2; -7) (EN ISO 140-3)
  • Darbe dayanımı: 1B1 (EN 12600)
  • Gün ışığı geçirgenliği (%): 87/8/8 (EN 410)
  • Profilsiz köşe dönüşler
  • Kapı sistemleri ile kombinasyon

Yürünebilir, Yangına Dayanıklı Camlı Döşeme

Yangına dayanıklı camlar ve test edilmiş özel konstrüksiyonları ile REI 60, 90, 120 dayanım sınıflarında şeffaf döşemeler üretmek mümkündür.

Üretim

Pentek, sertifikalı (EN 1634-1, EN 1364-1, BS 476 part:22) 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapıları ve bölme duvarlarını, E/EW/EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretiyor, konusunda profesyonel ekipleri ile binaya montajını gerçekleştiriyor. Uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve kontrollü geçiş sistemi ihtiyacına cevap veriyor.

Pentek camlı yangın kapıları ve bölme duvarları, denetime yetkili kurumlarca talep edildiği gibi “sistem” olarak sertifikalıdır. Bileşenler (doğrama, cam ve aksesuarlar) birlikte test edilmiştir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Pentek'ten Isı Yalıtımlı, İnce Çelik Doğrama: RP Fineline

İnce YapıÜrün

Remak Yangın Cepheleri ve Camlı Yangın Kapıları

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Kapı ve Sabit Bölmeler