AltyapıÜrün

Yüzey Drenajı İçin Jeokompozit Drenaj Levhası: DELTA® NP DRAIN

DELTA®-NP DRAIN, entegre kendinden yapışkanlı bindirme kenarlara sahip bir jeokompozit drenaj levhası. 

DELTA®-NP DRAIN, Temel ve istinat duvarlarında dikey uygulamaların yanı sıra, yeraltı yapılarının üzerindeki bahçeler, yürüyüş ve bisiklet yolları, hatta şehir meydanı vb. alanların yeşillendirilmesinde, taş ya da çakıl kaplı düz çatılarda yapı ile toprak ya da üst kaplama arasında etki düzeyi yüksek koruma ve drenaj tabakası oluşturuyor.

Özellikleri

  • Yalıtımlar üzerinde ikinci bir su geçirimsiz tabaka oluşturur. Sızıntı, katman ve yüzey sularının tüm yük durumları için koruma sağlar.
  • Yalıtımları noktasal yük ve toprak yerleşimlerine karşı korur.
  • Her tür su yalıtım tipi ile uyumludur.
  • Entegre kendinden yapışkanlı kenarı, uygulama kolaylığı ve anında sızdırmazlık sağlar, işçilik hatalarını minimize eder.
  • Üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili, basınca dayanıklı kalıcı filtrasyon sağlar.
  • Su geçirimsiz betondan inşa edilmiş binalardaki yapı fiziği sorunlarını önler.

Düz Çatı Uygulamaları Sağladığı Avantajlar

  • DELTA®-NP DRAIN, anında drenaj özelliği sayesinde, taşların derzlerinden ya da çakıl tabakadan süzülerek giren yağmur veya eriyen kar sularının kaplama altında birikmesini önlüyor, su ve ısı yalıtımlarına temas etmeden yüzey drenajı ile giderlere yönlendiriyor. Böylece hem çatı yüzeyi ile yalıtım, hem de kaplama, kışın don olayına bağlı hasarlardan korunmuş oluyor.
  • Özellikle teras çatılarda, gün içerisinde bile meydana gelen yüksek sıcaklık farklarına karşı da koruma sağladığını için çatı zemini ve özellikle yalıtımların ömrü uzuyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…