Çatı - CepheÜrün

Mikrokil Teknolojisi ile Üretilen Kil Kiremitler: Megaron 4, Megaron Ultra ve Ecotitanium

1927’den beri tecrübesiyle Türkiye’de çatı ve kiremit denilince akla gelen ilk firmalardan biri olan Kılıçoğlu’nun çatı teknolojileri markası Megaron Çatı Teknolojileri, sunduğu farklı model ve renkteki kiremit alternatifleriyle çatıda seçme özgürlüğü sunuyor.

Mikrokil teknolojisi ile üretilen kil kiremitler her türlü iklim şartına karşı dayanıklı ve uzun ömürlü çözümler sunarken, Anadolu Medeniyetleri serisi üç farklı renk alternatifi ve rustik görüntüsü ile çatılara farklı bir estetik katıyor.

Mikrokil Teknolojisi ile öğütülen kil hammaddesi daha yoğun bir hal alır ve TSE standardı ile karşılaştırıldığında kiremitin mukavemeti üç misli artar. TS EN 1304 Kiremit standardında belirtilen sızdırmazlık testine göre bir kiremit, yirmi saat ve üstünde su sızdırmazlığa sahipse “sınıf 1” olarak adlandırılır. Mikrokil Teknolojisi ile üretilen kil kiremitler ise, sınıf 1 diye adlandırılan kiremitlerin on kat üstünde su geçirmezlik özelliğine sahiptir.

Mikrokil Teknolojisi ile üretilen kiremit; pürüzsüz yüzeyi sayesinde kir, toz gibi dış etkenleri de yüzeyinde tutmayarak bu tür etkenlere karşı da dayanıklılığını kanıtlıyor.

Megaron Çatı Teknolojileri ürün gamında bulunan Megaron 4 Serisi kiremitler, iki farklı model ve renk alternatifleri sunuyor. Megaron 4 serisi kiremitler çift kat yüzey kaplama teknolojisi ile üretilmektedir. Uzun ömürlü renk dayanımı sunan Megaron 4 serisi kiremitler binanın cephesi ile uyumlu bir estetik görünüm sunuyor.

Megaron Ultra serisi, özel dizaynı sayesinde geleneksel kil kiremidin üstün özelliklerini modern çatılara taşımayı hedefliyor. Kil kiremitin sağlamlık, uzun ömür, renk dayanımı, yüzey düzgünlüğü gibi üstün özellikleri Megaron Ultra sayesinde modern mimari uygulamalara alternatif çözüm getiriyor.

Megaron Çatı Teknolojileri’nin çevreci ürünü Ecotitanium ise havayı temizleme özelliği sayesinde havadaki zararlı azot gazını yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviriyor. Ecotitanium kiremit, açık renkli yapısı sayesinde özellikle yaz aylarında binaların yoğun ısınmasına yol açan güneş ışınlarını atmosfere yansıtarak klima enerjisine tasarruf sağlıyor ve enerjiyi verimli hale getiriyor.

Megaron Çatı Teknolojileri bina sahiplerinin çatı ile ilgili tüm sorularına cevap vererek, sahip olduğu sayısız seçenekle binanın estetiğine tamamlayıcı çözümler sunmaktadır. Sahip olduğu ileri teknoloji ve ekipmanlarla sektörde tek merkezden entegre hizmet vermektedir. Uzman bayi hizmetiyle çatıda garantili anahtar teslim hizmet sunan Megaron Çatı Teknolojileri, sektör profesyonellerine de çatıda teknik destek sunmaktadır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…