İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Dekton Avant-Garde’20: Doğanın Tasarımları İlham Veriyor

Cosentino’nun birbirinden farklı kompakt yüzey seçenekleri, her dönemin yüzey trendlerini belirliyor. Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton, yeni serisi Avant-Garde’20 ile her biri kendine özgü karaktere sahip tasarımlar sunuyor. İlhamını doğal taşlardan alan seri, yüzeylerde modern ve zarif çizgilerin yaratılmasına olanak tanıyor. “Laurent”, “Helena” ve “Khalo”dan oluşan seri, estetik ve doğallığın ihtişamını evlerle buluşturuyor.

Oniks Taşının Büyüleyici Güzelliği: Helena

İlhamını aldığı oniks taşı gibi büyüleyici bir güzellik sunan Helena, çatlak efekti verilmiş detaylarıyla, beyaz ve grinin eşsiz tonlarını yüzeylere yansıtıyor. Yarı saydam görünümlü yapısıyla zarif bir forma bürünen Helena, parlaklığıyla dikkat çeken tasarımların yaratılmasına imkan tanıyor. Helena; duruluğu, sadeliği ve bir o kadar da gösterişi sevenler için ideal bir yüzey seçeneği oluyor.

Khalo, Patagonya Doğal Taşını Evlere Getiriyor

Zarifçe serpiştirilmiş soluk altın, kahverengi ve siyah noktalarıyla yenilikçi bir tasarıma sahip Khalo, özgün yapısı ve rengiyle dünyanın en beğenilen granitlerinden olan Patagonya doğal taşından esinleniyor. Parlak yüzeyi sayesinde ortaya çıkan göz alıcı ışıltı ve derinlik duygusu, yüzeyin kompleks ve renkli yapısını çok daha belirgin biçimde yansıtıyor.

Laurent ile Lüks Mekanlar Yeniden Tanımlanıyor

Koyu kahve zemin üzerinde yayılan, altın pırıltılı damarlarıyla lüks mekanları yeniden tanımlayan renk, ilhamını Port Laurent doğal taşının hayranlık yaratan güzelliğinden alıyor. Farklı tonlarıyla alanlara derinlik kazandıran Laurent, sofistike alanların tasarımında kusursuz bir role sahip.

Sıvılara ve Çizilmelere Karşı Dayanıklı
Dekton’un Avant-Garde’20 serisindeki renkler, Cosentino’nun eşsiz ve modern on üç tasarımı bir araya getirdiği “The Collection” konseptinde yer alıyor. Koleksiyonda yer alan diğer yüzeyler gibi Avant-Garde’20 tasarımları da sıvılara, çizilmelere, lekelere, termal şoklara ve UV ışınlarına karşı üstün direnç göstererek rakipsiz kalıcılık sunuyor. Farklı alanlara özel kalınlık seçenekleri bulunan ultra kompakt yüzeyler mutfaklardan banyolara, havuzlardan teraslara kadar tüm yüzeylerde kullanılabiliyor.

Dekton Hakkında

Cosentino’nun ultrakompakt yüzey markası Dekton, mimari ve tasarım dünyasında küresel bir lider olma hedefiyle yaratılmış, yenilikçi bir yüzey kategorisidir. Dekton; cam, porselen malzemeler ile kuvars yüzeyleri üretmek için kullanılan hammaddelerin bir karışımıdır. Dekton yüzeyi her türlü yüksek kalitede malzemeyi yeniden canlandırabilir. Geniş formatta (320 cm x 144 cm’ye kadar) ve farklı kalınlıklarda (0,4 cm, 0,8 cm, 1,2 cm ve 2 cm) üretilmektedir. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli olan Dekton, gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmez. Dekton’a özgü bu üstün teknik özelliklerin tümü, Cosentino Group’un Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde hayata geçmektedir. Dekton, yenilikçi bir ultra sıkıştırma işlemi olan TSP teknolojisi ile üretilmiştir. Dayanıklı ve bakımı kolaydır; zeminler, cepheler, duvar kaplamaları ve tezgahlar da dahil olmak üzere iç ve dış mekanlarda kullanım potansiyeline sahiptir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Cosentino, Büyük Boyutlu Dekton Yüzeylerle Banyolara Stil Katıyor