İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Dekton Slim Yüzeyler ile Yüksek Performanslı Şık Mekanlar

Cosentino’nun ultra kompakt yüzey markası Dekton, sadece 4 mm inceliğindeki Slim yüzeyi ile yüksek performans ve hafif malzemeler gerektiren projeler için ideal bir seçim oluyor.

Cosentino, devrim yaratan markalarından Dekton ile yüzeylerde yenilikçi çözümlerine devam ediyor. Dekton’un 4 mm inceliğiyle ve metrekare başına 10 kg ağırlığıyla öne çıkan yüzeyi Dekton Slim, yüksek performans ve hafif malzemeler gerektiren projeler için ince ve hafif yapısıyla ideal bir çözüm sunuyor.

Dekton Slim yüzeyler çiziklere, lekelere, termal şoklara ve UV ışınlarına karşı üstün dirençli yapısı ve düşük sıvı emilim özelliğiyle öne çıkıyor.

Dekton Slim; dolaplar, mobilyalar, kapılar, iç mekan duvarları ve daha farklı kullanım alanları için mükemmel bir kaplama malzemesi oluyor. Büyük boyutları ve kolay işlenebilmesi sayesinde sınırsız tasarım olanağı sunuyor. Dekton Slim, mimarlara ve tasarımcılara yüksek performansla şık mekanlar için yaratıcı imkanlar tanıyor.

Dekton Hakkında
Cosentino’nun ultra kompakt yüzey markası Dekton, hem iç hem de dış mekanlar için mimari ve tasarım dünyasında küresel bir lider olma hedefiyle yaratılmış, yenilikçi bir yüzey kategorisidir.

Dekton; cam, porselen malzemeler ile kuvars yüzeyleri üretmek için kullanılan hammaddelerin mükemmel bir karışımıdır. Geniş formatta (320 cm x 144 cm’ye kadar) ve farklı kalınlıklarda (0,4 cm, 0,8 cm, 1,2 cm, 2 cm ve 3 cm) üretilmektedir. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli olan Dekton, gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmez. Dekton’a özgü bu üstün teknik özelliklerin tümü, Cosentino Group’un Ar-Ge departmanı tarafından özel olarak geliştirilen teknolojisi sayesinde hayata geçmektedir. Dekton, yenilikçi bir ultra sıkıştırma işlemi olan TSP teknolojisi ile üretilmiştir. Bu, Dekton’un tamamen devrim yaratan bir özelliğidir. Dayanıklı, bakımı kolay, zeminler, cepheler, duvar kaplamaları ve tezgahlar da dahil olmak üzere iç ve dış mekanlarda kullanım potansiyeline sahiptir. Prestijli mimar ve tasarımcı Daniel Libeskind, İber Yarımadası’ndaki tek çalışması olan “Beyond the Wall” tasarımında Dekton’u kullanmıştır. Dekton cephe, zemin ve diğer kaplamalar gibi farklı alanlarda 40.000 m²’den fazla ürünün kullanıldığı “Movistar’ın Rafa Nadal Akademisi”nin sponsorluğunu üstleniyor. Dekton XGloss, 2016 Red Dot Ürün Tasarım Ödülü’nü kazanmıştır.

Göz at

Bu ürünlere de göz atın...

Çatı - CepheÜrün

Solmaz Metal - Yüksek Performanslı, Yenilikçi, Uzun Ömürlü İkincil Cephe Çözümleri

1 Mins read
Solmaz Metal, uzun yıllardır geniş ve kaliteli ürün yelpazesi ile sektörün önde gelen firmalarından biridir. İkincil cephe sistemlerinin yanı sıra güneş kontrol…
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…