Çatı - CepheÜrün

Dörken Sistem’den Metal Kaplamalı Eğimli Çatılar ve Metal Cepheler İçin DELTA®-TRELA

Metal kenet çatılarda meydana gelen yüksek ısı ve içeride oluşan buhardan dolayı, alt strüktürde hasarlar meydana gelir ve sistemin ömrü kısalır. Ayrıca metal kaplamanın altında yoğuşma olduğundan metal de korozyona uğrar ve kaplama malzemesi kısa süre sonra tamir, hatta yenileme gerektirecek oranda yıpranır. DELTA®-TRELA, bu tip çatıların ömrünü uzatmak için tasarlanmış bir ürün.

Metal kaplamalı tüm eğimli çatılar ve metal cephe kaplamaları için özel geliştirilmiş olan

DELTA®-TRELA, korozyon ve neme karşı iyi bir koruma sağlayan, difüzyona açık, kabarcıklı, elastik bir ayırma tabakası.

DELTA®-TRELA iki katmandan oluşuyor:

  • Bukle elyaf düğümlü Polyamid kabarcıklı yapı yastığı,
  • Taşıyıcı olarak difüzyona açık (su buharı geçişine açık) su yalıtım örtüsü.

DELTA®-TRELA’nın yaklaşık 8 mm yüksekliğinde bukle elyaf düğümlü yapı yastığı, metal kaplamanın alt tarafında sürekli bir hava akışı sağlıyor. Ayrıca bu yapı, iç mekandan gelen su buharının metal kaplama altında meydana getireceği yoğuşma suyu için yeterli damlama mesafesini sağlıyor ve çatı üstünde oluşan nemi kanalize ederek drenaj fonksiyonu da görüyor. Metal kaplama altında oluşan yoğuşma suyu ile üst kısmından gelen yağmur ve eriyen su kolayca tahliye ediliyor. Böylece ısı yalıtımı su ve nemden, metal kaplama ise korozyondan korunuyor.

DELTA®-TRELA, 0,02 m Sd değeri (difüzyon değeri) sayesinde sistem içerisinde kalan nemin merteklerden ve kaplamadan uzaklaşarak güvenli bir şekilde dışarı iletilmesine olanak veriyor.

Ayrıca, DELTA®-TRELA ile aynı teknik özelliklere sahip olmakla birlikte, DELTA®-TRELA PLUS versiyonunun uzun tarafında entegre kendinden yapışkanlı kenar mevcut.

Kabarcık yapısının yoğunluğu sayesinde sıcaklık değişimlerine bağlı olarak metal kaplamada meydana gelecek genleşme kaynaklı hareketleri absorbe edebiliyor ve çatı kaplamasının sorunsuz bir şekilde genleşmesini sağlıyor. Bu polyamid yapı yastığı, esnek ve formunu geri kazanma özelliğine sahip, üzerine gelen metal kaplama altında ezilmiyor ve üzerinde yürünebiliyor.

Ses yalıtımı sağlaması da DELTA®-TRELA’nın en önemli özelliklerinden birisi. Yağmur ve doludan kaynaklanan gürültü kirliliğini yaklaşık 15 dB azaltan DELTA®-TRELA, bu işlevi sayesinde metal çatı konstrüksiyonlarındaki gürültü kirliliğini de engelliyor.

Teknik Bilgiler

  • Kabarcık yüksekliği: ~ 8 mm
  • Sd-Değeri: ~ 0,02 m
  • Ağırlık: ~ 380 g/m²
  • Rulo ölçüleri: 30 m x 1,5 m
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…