İç Mekan ÜrünüKullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Feltouch ve Ayça Akkaya Kul’dan Make Up Koleksiyonu

Ayça Akkaya Kul tarafından tasarlanan Make Up Koleksiyonu, kapaklı makyaj ürünlerinden esinlenerek tasarlanmış, iç mekan tasarımında akustik fonksiyonuyla öne çıkan bir aile olma özelliğinde. PET şişelerin geri dönüştürülmesi ile elde edilen keçeden üretilen koleksiyon, 6 kompozit doğal keçe rengi ve 25 Mandarin renk avantajı sunuyor. Aile üyeleri arasında baffle, duvar ve tavan paneli, bölücü panel ve akustik aydınlatma bulunuyor.

Make Up aydınlatma lineer ve lineer+spot aydınlatma seçeneği sunarken, sıva üstü ve sarkıt modelleri de tercih edilebilir. Make Up aydınlatmanın sıva üstü sarkıt modelinde kapak şeklinde eklenen kanat ile akustik emilim daha da güçlendirilebiliyor. Ayrıca kanatlı Make Up sıva üstü aydınlatma modeli CoBAC Workspace projesinde akustik ve aydınlatmayı bir arada dengeleyerek yer verilmiştir. Dali ve on-off seçenekleriyle tercih edilebilen aydınlatma modelleri ayrıca 2700K, 3000K, 4000K renk ısısı avantajı sunuyor.

Ürün ailesinin temel malzemesinin keçe olması ile hafiflik ve mobilite kullanıcı ve iç mekan tasarımında avantaj haline geliyor. Duvar ve tavanda kullanılan akustik paneller ise mıknatıs ve velcro ile kolayca uygulanabiliyor. Taşımaya ve lojistiğe uygun hale geliyor.

Make Up bölücü panel ise mekan içerisinde mekan kurgusunu destekleyen heykelsi bir yapıya sahip. Yaşam alanlarına farklı mimari bir çözümle değer katmak amacıyla geliştirilen Make Up bölücü panelin, inovatif alüminyum kaidesi ve döner mekanizması, mekan içi planlamada tasarım özgürlüğü imkanı yaratırken, gerektiğinde alanları bölme ve izole etme olanağı da sunar. İç mekan ihtiyacına göre 2’li, 3’lü ve 4’lü seçenekler sunulur. Alüminyum baza üzerinde geliştirilen ürün, 180 cm yüksekliğe ulaşır. Ayrıca standart olarak bronz, gümüş ve antrasit standart baza renkleriyle iç mekanlarda tercih edilen renklerle uyumlu hale gelebilir.

Make Up baffle sistemi ise askı sistemi hariç tamamı formlu Make Up keçe tasarımının art arda dizilmesiyle oluşur. 18 cm lamel aralığına sahip taşıyıcı sistemli model 17 panel taşıyabiliyorken, 24 cm lamel aralığına sahip modelde 13 panel önerilir. Lamel aralıkları ve panel sayıları kullanılan projeye göre değişiklik gösterilebilir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
Söyleşi

Ayça Akkaya Kul ve Önder Kul