Çatı - CepheÜrün

FLEXYSTONE

Esnek ve Süper İnce Taş
Han Stone’un on dokuz yıllık “slate taşı” üretimindeki son nokta FLEXYSTONE; 2 mm kalınlıktaki gerçek taşın üst tabakasının özel yapıştırıcıyla koparma tekniği ile sökülerek, esnek ve ince bir ürüne dönüşmesidir.

Flexystone, gerçek taşın üst katmanıdır; taşın blok büyüklüğüne göre maksimum 160×280 cm boyutlarına kadar üretilebilmektedir. Sıra dışı bu üretim tekniği ile her taş tabakası sanki ahşap katman gibi incedir ve gerçek taş ile aynı özellikleri ihtiva eder.

Özellikle cephe kaplamasında, doğal taşın farklı dokulara sahip olması avantajının yanında; ultra inceliği, hafifliği, kolay uygulanabilirliği, düşük taşıma ve uygulama maliyetine sahip olmasından dolayı büyük avantaja sahiptir.

Flexystone Classic
Flexystone Classic ince, doğal taşın üst katmanı ile cam elyaf tabanlı olan tipidir. Özellikle her türlü iç ve dış mekanda, banyo gibi ıslak hacimlerde uygundur.

Slim Stone
Klasik Flexystone’da kullanılan cam elyafından farklı olarak, Micro Slim Stone’da kullanılan pamuk ipliklerinden dolayı daha ince, daha esnek ve daha hafif bir ürün üretilmiştir.

Translucent Stone
Yarı saydam taş aydınlatma sektörü için tasarlanmıştır. Yarısaydam “flexy” taşı klasik stildeki Flexystone ile aynı karakter özelliklerine sahip olup, yarı saydam avantajına sahip olması için tasarlanmıştır.

İlgili Yazılar
Haber

SRA Stone Gallery Antalya Deposunu Açtı

Çatı - CepheÜrün

Dış Cephelere Mimari Dokunuş: Dekton

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK Titanyumlu Çinkonun Doğal Malzemelerle Uyumu