Çatı - CepheÜrün

Kasso Mühendislik – Mimaride Metal Kabuklar

Tamamı Türkiye’de üretilen metal işleme ve çelik konstrüksiyon konusunda en geniş ürün gamı ile mimari ve tasarıma özgünlük kazandıran Kasso Mühendislik, genişletilmiş, perfore ve özel desen kesimli metal paneller ile projelerde ikincil cephe, güneş kontrol panelleri, asma tavan, korkuluk, kanopi, klima muhafazası gibi birçok uygulama alanı bulmaya devam ediyor.

Estetik görünümünün yanında fonksiyonelliği ile ikincil cephe uygulamalarında enerji kayıplarını en aza indiren bir kabuk oluşturuyor. Büyük ebatlarda uygulama imkanı ile metal işleme tekniklerinin avantajını bir araya getiren sistem, derz miktarını minimuma indirgemesi ile cephede ve asma tavanlarda bütüncül bir görüntü sağlıyor.

TSE, ISO ve CE belgelerinin güvencesiyle üretimine devam edilen ürünler, akustik birer ürün olmalarının yanı sıra, görsel esneklikleri ile asma tavan uygulamalarını klasik bir uygulamadan çok mimari bir kabuk formuna getiriyor.

Taşıma ve montaj kolaylığı sağlayan metal kabuk sistemleri, genişletilmiş ve delikli alüminyum malzemelerden oluşan soğuk cephelerde yalıtım-ısı izolasyonu ve enerji kontrolü sağlayan eloksal kaplı levhanın maliyet avantajı ile bir araya geliyor. Metal kabuk sistemlerinin altyapısı ise, özel ayarlı cephe tutucu ankraj ve hook imalatları ile sağlamlaşıyor.

Uzaktan kumanda kontrollü olarak hareketli ve sabit üretilebilen alüminyum güneş kırıcı paneller hem dış cephe bakım temizlik maliyetlerinin düşürülmesini sağlıyor, hem de yangın kaçış koridoru oluşturan yürüme yolları ile birlikte uygulanıyor.

Kasso paneller, mimari endüstri için uzun yıllar dayanıklılığa sahip yüzey kaplama işlemleri ile çeşitlilik sağlarken renk, doku, yüzey görünümü açısından da dayanım sağlıyor. Yatırımlarına devam eden Kasso, kurduğu boya tesisinin kalitesini Qualicoat ve Seaside Sertifikasyonları ile belgelendirerek sektörde sistem çözümünün tamamını bünyesinde gerçekleştiren öncülerden.

Yapılarda zorunluluk haline gelen sıva arası aderans arttırıcı perforeli ve genişletilmiş duvar tutucu aksesuarlar, çatılarda ve cephelerde “rollform trapez” olarak kullanılan, rulo olarak işlenen akustik paneller ile farklı kullanım alanlarında tercih ediliyor. BREEAM ve LEED sertifikalarına önem veren Kasso, bu kriterlere uygun üretim yapıyor.

Sektöründe ilk, Türkiye’de 71. Tasarım Merkezi olmaya hak kazanan Kasso, düzenli olarak yapılan Ar-Ge çalışmaları ile her hafta ürün gamına yeni bir tasarım ekliyor, proje bazlı üretim ve çözüm yaklaşımıyla mimariye özgürlük sağlıyor.

Kasso metal kabuklar, 2017 yılı içerisinde Yılın Cephe Sistem Bileşeni Ödülü’nün yanı sıra, New York’ta gerçekleşen The 5th Annual Architizer A+Awards töreninde Jury Winner 2017, Architecture+Metal alanında ödül aldı. Metal kabuklar, getirdiği tüm bu avantajlar ile yurt içi ve uluslararası birçok ödüllü projede tercih edilen bir ürün olarak öne çıkmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
MimariProje

Acıbadem Altunizade Hastanesi