Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

Enerji verimliliği ve çevre bilinci konularının her geçen gün daha çok önem kazanmasıyla birlikte, bu konuda atılan inovatif adımlar yapı sektörünün de çevre dostu ürünler açısından gelişmesini sağlıyor. Yenilikçi, akılcı ve çevreci sistemler, yapıların farklı ihtiyaçlarına optimum şekilde yanıt veriyor.  Alman menşeli Lamilux Çatı Işıklık Sistemleri, çevre dostu yapısıyla doğanın ritmini binalara yansıtırken, farklı mimari yapılara uygun modelleriyle mimarlar için yaratıcı tasarım seçeneklerinin önünü açıyor. Lamilux, kapalı mekanların çatılarına entegre edilerek gün ışığı kaynaklı doğal bir aydınlatma sağlıyor.

Yerli üretim gücü ve dünya çapındaki markalarla yaptığı iş birlikleriyle iklimlendirme ve yapı sektörüne yenilikçi ürünler kazandıran Form Şirketler Grubu, Alman menşeli Lamilux Çatı Işıklık Sistemleri’ni 55 yıllık tecrübesiyle Türkiye pazarına sunuyor. Ar-Ge’ye verdiği değer ile çevre dostu ve mimari açıdan projelere estetik katan, aynı zamanda işlevsel ürünler geliştiren Lamilux, bu alanda lider firmalardan biri. Lamilux, kullanıldığı mekanlarda doğal aydınlatma sağlıyor. Çevre dostu yapısıyla işletmelerin enerji harcamalarını minimuma indirmeye yardımcı oluyor.

Estetik ve Parlak Tasarım

Estetik formu sayesinde her türlü mimari yapıya kolayca entegre edilen Lamilux Çatı Işıklık Sistemleri; akıllı yapısı ile kendi kendini temizleyebiliyor. Ses izolasyonu ile gürültüyü, ısı yalıtımı ile de ortamdaki ısı kaybını engelliyor.

Havalandırma kapağı, cam çatı yüzeyiyle neredeyse hiç fark edilmeyecek kadar bütünleşiyor. Bu sayede mekanın ışık alımı korunurken, estetik yapı da korunmuş oluyor. Dış taraftan bakıldığında kapak, düz üst yüzeye uyum sağlayarak tasarımla adeta bütünleşiyor. Aynı zamanda gün ışığından ideal düzeyde faydalanabilmek için özel bir cam tasarım sistemine sahip olan ürün; EN 12101-2, ISO 21927-2 ve EN 1873 standartlarında CE sertifikasıyla öne çıkıyor.

Dünya Çapındaki İlk Pasif Ev Onaylı Çatı Işıklığı

Lamilux, ısı izolasyonu sağlayarak ve ısı köprüsü oluşturmadan yüksek verimde U değeri sunuyor. Bu sistem aynı zamanda, enerjiyi maksimum düzeyde verimli kullanan pasif ev projelerinde de yoğunlukla tercih ediliyor. Modern binalardaki etkin enerji yönetimi sistemlerine destek sağlıyor. Lamilux’un çatı ışıklığı modeli, şimdiye kadar üretilen ilk pasif ev onaylı çatı ışıklığı olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda bu ürün, şiddetli yağmur ve fırtına altında su yalıtımı test edilmiş dünya çapındaki ilk çatı ışıklığıdır.

Enerji tasarruflu bina cephe kaplamalarının ayrılmaz bir parçası olan LAMILUX cam çatılar, çok yönlülüğü ve isteğe göre tasarlanabilmesiyle farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sunuyor. Lamilux ürünleriyle İngiltere’de hayata geçirilen üç farklı proje, konstrüksiyonların çok yönlülüğünü gözler önüne seriyor.

 

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
Çatı - CepheÜrün

Cam Işıklıklarda Mimari Havalandırma Çözümleri: LAMILUX