Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Form Endüstri Ürünleri’nden Clivet Sudan Suya Isı Pompaları

Form Endüstri Ürünleri, Dünya Mimarlık Festivali ve The Plan Award gibi organizasyonlarda ödüle layık görülen Bodrum Loft projesinin iklimlendirmesinde çözüm ortağı oldu.

55 yıllık sektör tecrübesi ve başarılı iş ortaklıklarıyla sektörde güçlü referanslara imza atan Form Endüstri Ürünleri, geniş ürün gamıyla alışveriş merkezinden otele, fabrikadan iş merkezine farklı boyut ve özellikteki binaların tüm iklimlendirme ihtiyaçlarını verimliliği ve teknolojisi yüksek ürünlerle karşılıyor.

Form Endüstri Ürünleri, Akfen Holding tarafından hayata geçirilen Bodrum Loft projesinin iklimlendirmesini “Heat Recovery” özellikli, eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapabilen yüksek verimliliğe sahip Clivet sudan suya ısı pompaları ile sağlıyor. Deniz kaynaklı olan bu sistem, bağımsız olarak hem soğutma hem ısıtma hem de sıcak su ihtiyaçlarını karşılayarak üstün verimlilik sağlıyor.

Deniz kaynaklı özelliği ve eş zamanlı kullanımı ile verimlilik değerleri 7-8 EER ve üstüne çıkabiliyor. Projede kullanılan beş adet deniz kaynaklı Clivet sudan suya ısı pompası, toplamda 1500 kW soğutma kapasitesiyle çalışıyor. Ayrıca sistem, soğutma amaçlı kullanıldığı zamanlarda ısı geri kazanımlı (total heat recovery) özelliği sayesinde enerjiye ihtiyaç duymadan 65°C’ye kadar sıcak su üretimi gerçekleştirebiliyor.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Mitsubishi Heavy Klima Filtrelerinin Covid-19’a Karşı Etkinliği Kanıtlandı

Haber

FORM, 44. Yapı Fuarı’nda Yoğun İlgi Gördü