İnce YapıÜrün

Remak Mimari Uygulamaları

Lotus World AVM Projesi, İstanbul Halaskargazi’de yepyeni bir mimari proje. Remak bu binada, paslanmaz çelik mimari uygulamalarını sergiledi. Renklendirilmiş cam ile dairesel cephe, tavan, saçak uygulamaları, cam-cama birleşim detayları kullanıldı. Cam kirişler üzerinde paslanmaz çelik braketler ile taşınan, skylight ve içi su dolu süs havuzları yapılandırıldı. Ayna bitim paslanmaz çelikten havuz çevresi, galeri boşlukları, yürüyen merdiven alınları, kiriş alınları ile tavanları kaplandı. Özgün tasarlanmış dairesel ve düz korkuluklarda, cam ve paslanmaz çelik malzemeler uygulandı. Paslanmaz çelik cam tutucular, dairesel ve oval küpeşteler ve dikmeler kullanıldı.

Remak mimari uygulamaları, bu projenin sürdürebilirlik koşulunu ve doğal ışığı karanlık mekanlara taşıma gereksinimini karşıladı.

Mimari uygulamalarda paslanmaz çelik, satine ya da parlak yüzeylerde kullanılıyor, renklendirilmiş ve desenli yüzeyler ile çeşitlendiriliyor.

Remak mimari ekibi, tasarım sürecinde teknik bilgi birikimi ile çözüm oluşturur. Ayrıca üretim sürecindeki nitelikli teknik ekibiyle imalat ve montajın tamamlanmasına kadar tüm evrelerde etkindir. Proje konseptine uygun özel bitişler ve detay çözümleri ile Remak, özgün mekanlar yaratma misyonunu başarıyla yürütüyor.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Radiva Isı Sistemleri

Çatı - CepheÜrün

RHEINZINK Titanyumlu Çinkonun Doğal Malzemelerle Uyumu