İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

Remak ısı yalıtımlı çelik kapı ve cephe doğramaları, mimari projesi İtalyan mimarlık ofisi Carlo Ratti Associati tarafından tasarlanan, Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda uygulandı. Remak, günde 28 bin kişinin ziyaret etmesi planlanan bu dünyaca ünlü ve prestijli projede yer almanın gururunu yaşarken; modern mimariye uygun, ısı izolasyonlu çelik kapı pencere üretiminde öncülüğünü korudu. Dünyanın en sıcak iklim koşullarına sahip Dubai’de bulunan yapıda kullanılan ürünlerin seçiminde enerji tasarrufu ve ekoloji ön plandaydı. İnce görünümüne rağmen statik gücü, ekolojik ve sürdürülebilir özelliğe sahip çelik profil sistemi, estetik ve tasarım gücünü de beraberinde getiriyor.

Remak dış cephe kapı-pencere doğramaları, EN 14351-1 normuna uygun performansa sahip. Isı yalıtım değeri, hava sızdırmazlık, yağmur geçirimsizlik ve rüzgar yükü test edilip başarılı sonuçlar alındı. Sistem, zarif aksesuarlar ile kilitlenip maksimum düzeyde emniyet sağlıyor.

Çelik ürünlerdeki yüzey bitimi, elektrostatik fırın boya olarak istenilen Ral renginde seçilebiliyor. Çelik doğramaların mat görüntüsü, hem çağdaş hem tarihi mimariye uygun olarak sadelik ve estetiği beraberinde getiriyor. Isı yalıtımlı kapı ve pencere üretiminde bronz ve paslanmaz çelik malzeme de kullanıyor. Firmanın benzersiz ürün ve uygulamaları, özgün mimari tasarımların yaratıcı gücüyle şekilleniyor.

Remak; tasarım sürecinde bilgi birikimi ile uygun sistem çözümü yetisine sahip, detayları oluşturan, üretim ve montaj evrelerinin tamamında etkin bir mühendislik ekibine sahiptir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Tasarımda Estetik ve Özgürlük: Pentek Isı Yalıtımlı Çelik Doğrama Sistemleri

İç Mekan Ürünüİnce YapıÜrün

Kastamonu Entegre’den Virüs ve Bakterilere Karşı Etkili Panel Yüzeyi: Safe Surface

İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.