Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Torunlar GYO 5. Levent Evleri’nde Yüksek Verimli Mitsubishi Heavy VRF’li Yaşam Başlıyor

Torunlar GYO imzasıyla Alibeyköy’de inşa edilen 5. Levent Evleri Rezidans Blokları’nın ısıtma – soğutma ihtiyacı, yüksek verimle çalışan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri ile sağlanıyor.

Kendine özgü mimarisi, yeşil ve sosyal alanlarıyla İstanbul için örnek bir proje olması hedeflenen ve 4.000 konuttan oluşan 5. Levent’in rezidans kısımları A1 – A2 bloklarının iklimlendirilmesi, toplam soğutma kapasitesi 3.489 kW olan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri ile sağlanıyor. Projede, 92 adet dış ünite ve 726 adet duvar tipi (yatak odalarında), 594 adet tek yön kasetli tip (salonlarda) olmak üzere toplam 1.375 adet iç ünite kullanılıyor.

Projede kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; dış ünite grubunun, birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her konut alanının arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlıyor. “Inverter” teknolojisine sahip dış üniteler ile, kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor.

Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıya dost bir teknoloji olan Mitsubishi Heavy VRF sistemleri, tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Tek yöne üflemeli kaset tipi (FDTS) iç ünitelerde yer alan özel dizayn iki kanatçık, farklı pozisyonlara ayrılabiliyor. Tavan yüzeyinden 600 mm yukarıya kadar drenaj suyunu atabilen drenaj pompası ile çevre şartlarından bağımsız kurulum imkanı sunuluyor.

Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri, en yüksek enerji verimliliğini sunmakla birlikte enerjinin doğru yönetimi ve kontrolü felsefesi ile üretiliyor. Mitsubishi Heavy Industries Grubu “Global 100 Endeksi – Sürdürülebilir Şirketler” sıralamasında 66. sırada yer alarak, bu sıralamada yer alan klima sektöründeki tek firma olarak dikkat çekiyor.

Form VRF Sistemleri San. Tic. AŞ’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar, yüksek verimliliği ve geniş ürün seçenekleriyle otel, iş merkezi, rezidans, konut, hastane, okul projelerinde tercih ediliyor.

Form VRF Sistemleri Ticaret AŞ
1884 yılında Japonya’da kurulmuş olan Mitsubishi Heavy Industries (MHI), “Bizim Teknolojimiz, Sizin Yarınlarınız” sloganıyla, teknolojiden gelen gücünü ürünlerine yansıtmaktadır. Türkiye VRF pazarının en tanınmış markalarından biri olan MHI, uzun yıllardır faaliyet göstermekte olduğu Türkiye pazarında, 2011 yılı sonundan itibaren KX Merkezi VRF Sistemlerine ait ürünlerinin tek temsilciliğini, 52 yılı aşkın deneyimi ile FORM AŞ’ye vermiştir. Türkiye pazarında 20.000’e yakın dış ünite ve 200.000’e yakın iç ünitesi ile sektörde en çok tercih edilen markalardan biri olan Mitsubishi Heavy klimaları, yüksek verimlilik ve ekonomikliği bir araya getirmektedir.

Göz at

Bu ürünlere de göz atın...

Söyleşi

Erhan Kılıç

2 Mins read
2000-2004 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Ardından bir yıl Net Mimarlık’ta çalıştı. 2005-2006 yılları arasında Milano Domus…
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…