İç Mekan ÜrünüÜrün

Unigen’den ONTO Maru® ve Dickson®

M-Ofis Mimarlık tarafından tasarlanan Türkiye Finans Katılım Bankası, Ümraniye projesinde, Unigen Yapı’nın ürün gruplarından ONTO Maru® yükseltilmiş döşeme sistemi 22.000 m2, Dickson® örgü vinil 13.000 m2 ve Kingdom ahşap görünümlü LVT 5.500 m2 zemin kaplamaları tercih edilmiştir.

ONTO Maru® yükseltilmiş döşeme sistemi, üç katmanlı galvaniz çelik panel modeli ile alışılagelmiş panel tiplerinden ayrışır. Üç farklı çelik katmanın tamamen robot sistem ile, perçin ve kaynak kullanmadan özel bir metot kullanılarak birleştirilmesinden oluşmaktadır. Sunta, kalsiyum sülfat gibi iç dolgu malzeme kullanımına gerek duyulmadan mukavemetli ve aynı zamanda dünyanın en hafif panel çeşidi olarak tasarlanmıştır.

%100 geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmesi; A1 yangın sınıfında, hafif, mukavemetli ve sismik özelliklerde bir sistem olması sebebi ile çok katlı yapılarda ürünün kullanımı önem kazanmaktadır.

 

Projenin yükseltilmiş döşeme sistemi kullanılan 13.000 m2‘lik alanında üst kaplama malzemesi olarak Dickson örgü vinil zemin kaplaması kullanılmıştır. PVC ipliklerle dokunan Dickson örgü vinil koleksiyonu, halı estetiğini PVC malzemenin avantajları ile buluşturan teknolojik bir zemin kaplamasıdır. Kalabalık açık ofis ortamlarında Dickson örgü vinilin, 17 dB performanslı akustik taban “Soundguard” teknolojisinin avantajları ön plana çıkmaktadır. Ortam gürültüsünü etkili bir biçimde emerek, darbe gürültüsünün iletimini önemli oranda azaltmaktadır.

“İstanbul’un sonbaharına vurgu yapmak amaçlı tekil kızılyapraklı ağaç unsurları kullanılmış, oluşturulan ışık efekti ile bu ağaçların özellikle geceleri binanın dış alanından algılanması sağlanarak, binanın bulunduğu bölgede bir ‘simge bina’ olarak ön plana çıkması amaçlanmıştır.” – M-Ofis Mimarlık.

Kızıl yapraklı ağaçların kullanıldığı sosyal alanlarda ahşap görünümlü 5 mm looselay PVC zemin kaplaması kullanılarak, doğal tema zemin kaplamasında da desteklenmiştir. Projede, mobilyalarda kullanılan ahşap renk ve doku dikkate alınarak Kingdom PVC zemin kaplamasında özel renk çalışması yapılmıştır.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…