İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Dekton Stonika

Cosentino, hem iç hem de dış uygulamalar için gelişmiş teknik özelliklere sahip ultra kompakt yüzeyi Dekton’un yeni koleksiyonu Stonika ile Türkiye pazarına güçlü bir giriş yapıyor. Stonika, iç ve dış mekanlarda parlaklığı ve dayanıklılığıyla öne çıkıyor.

Olimpo, Bergen, Arga, Taga, Sogne ve Korso’dan oluşan altı çarpıcı yeni renkle Stonika Koleksiyonu, göz alıcı doğal taşlardan ilham alıyor. Dekton XGloss Natural koleksiyonun bir üst versiyonu olan Stonika Koleksiyonu; UV ışınlarına, çiziklere, lekelere ve termal şoklara karşı en iyi direnci sağlıyor. Bakım kolaylığıyla zeminler, dış cepheler, duvar kaplamaları, tezgahlar, merdivenler ve daha fazlasını içeren çok çeşitli uygulamalarda kullanılıyor. Büyük plaka boyutuna ve farklı kalınlıklara sahip Stonika, mimarlar ve tasarımcılar için yaratıcı imkanlar tanıyor.

Seçici kullanıcılar için Olimpo
Koleksiyonun renklerinden, seçkin Carrara mermerinden ilham alarak tasarlanan Olimpo, seçici kullanıcılar için birebir. Olimpo’da, yumuşak beyaz bir arka planın üzerinde zarif damarlarla örülen göz kamaştırıcı bir parlaklık vurgulanıyor. Portobello doğal taşının mükemmelliğini yansıtan Bergen, parlak yüzeyiyle güçlü bir görünüm sunuyor. Arga, ikonik dokusu ile Taj Mahal kuvarsitinin yumuşak sıcaklığını yansıtıyor. İnce damarlı yumuşak, kremsi arka planı görünümünü güçlendiriyor.

Sogne’den endüstriyel bir estetik
Taj Mahal kuvarsitinden esinlenen diğer renk Taga, gri tonları ve mermer damarlarıyla taşın gerçek karakterini korurken, en yeni trendlere uyum sağlamak için daha modern bir yorum sunuyor. Sogne, Gris Pulpis doğal taşının kendine özgü, yıpranmış güzelliğini yakalıyor.

Doğal taşı ve eski betonu harmanlayan dokusu ve ultra parlaklık özelliğiyle endüstriyel bir estetik uyandırıyor. Korso ise sıcak toprak tonları ve gri damarları yoğun tabanı ile çarpıcı görünüm sevenlere hitap ediyor.

Dekton Hakkında

Cosentino’nun ultrakompakt yüzey markası Dekton, hem iç mekan hem de dış mekanlar için mimari ve tasarım dünyasında küresel bir lider olma hedefiyle yaratılmış, yenilikçi bir yüzey kategorisidir. Dekton; cam, porselen malzemeler ile kuvars yüzeyleri üretmek için kullanılan hammaddelerin bir karışımıdır. Dekton yüzeyi her türlü yüksek kalitede malzemeyi yeniden canlandırabilir. Geniş formatta (320 cm x 144 cm’ye kadar) ve farklı kalınlıklarda (0,8 cm, 1,2 cm ve 2 cm) üretilmektedir. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli olan Dekton gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmez. Dekton’a özgü bu üstün teknik özelliklerin tümü, Cosentino Group’un Ar-Ge departmanı tarafından özel olarak geliştirilen teknolojisi sayesinde hayata geçmektedir. Dekton, yenilikçi bir ultra sıkıştırma işlemi olan TSP teknolojisi ile üretilmiştir. Bu, Dekton’un tamamen devrim yaratan bir özelliğidir. Dayanıklı, bakımı kolay, zeminler, cepheler, duvar kaplamaları ve tezgahlar da dahil olmak üzere iç ve dış mekanlarda kullanım potansiyeline sahiptir. Prestijli mimar ve tasarımcı Daniel Libeskind, İber Yarımadası’ndaki tek çalışması olan “Beyond the Wall” tasarımında Dekton’u kullanmıştır. Dekton, cephe, zemin ve diğer kaplamalar gibi farklı alanlarda 40.000 m²’den fazla ürünün kullanıldığı “Movistar’ın Rafa Nadal Akademisi”nin sponsorluğunu üstleniyor. Dekton XGloss, 2016 Red Dot Ürün Tasarım Ödülü’nü kazanmıştır.

 

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
İç Mekan ÜrünüIslak MekanÜrün

Dekton Avant-Garde’20: Doğanın Tasarımları İlham Veriyor