Dış Mekan ÜrünüÜrün

Ytong Gürültü Bariyeri

Türk Ytong, kara yolu ve demir yolu kaynaklı trafik gürültüsünün çevrede yaşayanlara etkisinin azaltılması için Ytong Gürültü Bariyeri’ni geliştirdi.

Çevresel gürültü kirliliğinin kontrolü ve azaltılması amacıyla başlatılan ve Avrupa Birliği mevzuatına uyumlaştırma çalışmalarına katkı sağlamak için tasarlanan Ytong Gürültü Bariyeri, akustik ve yapısal özellikleri ile trafik kaynaklı gürültünün azaltılmasına yönelik etkin çözümler sunuyor.

Donatılı gazbeton sınıfında üretilen büyük boyutlu panel elemanlar ile oluşturulan bu yeni sistem, basit kurulumu ve yüksek ses yalıtım özelliği ile etkin bir gürültü koruması sağlıyor.

Yüksek ses yalıtımı performansı TS EN 1793 standardına göre test edilerek belgelendirilen Ytong Gürültü Bariyeri; kara yolu, demir yolu, havaalanı ve endüstriyel alanlarda çevresel gürültü kirliliğinin kontrolünü sağlamak ve yaşam alanlarına olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla gürültü/ses perdesi olarak kullanılıyor.

Çevreye uyumlu, hava şartlarına dirençli, bakım gerektirmeyen ve ekonomik bir çözüm olan Ytong Gürültü Bariyeri; Türkiye’nin bütün iklimlerinde ve bölgelerinde kullanılabiliyor.

Başlıca Uygulama Alanları

  • Kara yolları: Otoyollardaki motorlu taşıtların ortaya çıkardığı çevresel gürültünün azaltılması için en ekonomik çözümdür. Bariyerlerin karayollarındaki ses azaltım değeri 39 dB’dir.
  • Demir yolları ve raylı sistemler: Ytong Gürültü Bariyeri, demir yolu kaynaklı çevresel gürültünün azaltılmasında etkin bir çözümdür. Yüksek ses yalıtımı ve 41 dB ses azaltımı sağlar.
  • Havalimanları: Havaalanı yakınındaki yerleşim alanlarında yaşayanların konforu için idealdir.
  • Endüstriyel tesisler: Farklı form ve tasarımları ile endüstriyel kaynaklı gürültü kirliliğinin önlenmesi için uygun bir çözümdür.
  • Gürültüye hassas yapılar: Konut siteleri, eğitim ve sağlık tesisleri, yaşlı bakım evleri, konaklama tesisleri, yurt binaları, kültürel ve dini tesisler gibi gürültüye hassas yapıların çevresi için de uygundur.

Göz at

Bu ürünlere de göz atın...

Islak MekanÜrün

Banyolarda Patara Retrosu

1 Mins read
Sıra dışı renkleri ve mat dokusu ile retro tarza sahip Patara, modern tasarım trendini zamansız banyolara taşıyor. Gövde, ayna ve boy dolabında…
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…