Dış Mekan ÜrünüÜrün

Ytong Gürültü Bariyeri

Türk Ytong, kara yolu ve demir yolu kaynaklı trafik gürültüsünün çevrede yaşayanlara etkisinin azaltılması için Ytong Gürültü Bariyeri’ni geliştirdi.

Çevresel gürültü kirliliğinin kontrolü ve azaltılması amacıyla başlatılan ve Avrupa Birliği mevzuatına uyumlaştırma çalışmalarına katkı sağlamak için tasarlanan Ytong Gürültü Bariyeri, akustik ve yapısal özellikleri ile trafik kaynaklı gürültünün azaltılmasına yönelik etkin çözümler sunuyor.

Donatılı gazbeton sınıfında üretilen büyük boyutlu panel elemanlar ile oluşturulan bu yeni sistem, basit kurulumu ve yüksek ses yalıtım özelliği ile etkin bir gürültü koruması sağlıyor.

Yüksek ses yalıtımı performansı TS EN 1793 standardına göre test edilerek belgelendirilen Ytong Gürültü Bariyeri; kara yolu, demir yolu, havaalanı ve endüstriyel alanlarda çevresel gürültü kirliliğinin kontrolünü sağlamak ve yaşam alanlarına olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla gürültü/ses perdesi olarak kullanılıyor.

Çevreye uyumlu, hava şartlarına dirençli, bakım gerektirmeyen ve ekonomik bir çözüm olan Ytong Gürültü Bariyeri; Türkiye’nin bütün iklimlerinde ve bölgelerinde kullanılabiliyor.

Başlıca Uygulama Alanları

  • Kara yolları: Otoyollardaki motorlu taşıtların ortaya çıkardığı çevresel gürültünün azaltılması için en ekonomik çözümdür. Bariyerlerin karayollarındaki ses azaltım değeri 39 dB’dir.
  • Demir yolları ve raylı sistemler: Ytong Gürültü Bariyeri, demir yolu kaynaklı çevresel gürültünün azaltılmasında etkin bir çözümdür. Yüksek ses yalıtımı ve 41 dB ses azaltımı sağlar.
  • Havalimanları: Havaalanı yakınındaki yerleşim alanlarında yaşayanların konforu için idealdir.
  • Endüstriyel tesisler: Farklı form ve tasarımları ile endüstriyel kaynaklı gürültü kirliliğinin önlenmesi için uygun bir çözümdür.
  • Gürültüye hassas yapılar: Konut siteleri, eğitim ve sağlık tesisleri, yaşlı bakım evleri, konaklama tesisleri, yurt binaları, kültürel ve dini tesisler gibi gürültüye hassas yapıların çevresi için de uygundur.
İlgili Yazılar
Haber

Kendi Evini Yapmak İsteyenlere Kolaylık

Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Türkiye’nin En Yüksek (10 m) Hareketli Bölme Panelleri MOWATEC’ten

Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

MOWATEC Yukarı Toplanır Bölme Sistemleri