İç Mekan ÜrünüÜrün

PETRA’dan Dissident 2.0: Zemin Tasarımında Sınırları Zorluyor

Koleksiyon, “aykırı” anlamına gelen “Dissident” adını, geleneksel zemin tasarım metotlarına meydan okumasından alıyor.

Dinamik ve kışkırtıcı doğasıyla bu seri, zemin tasarımının sınırlarını zorlamak için üretildi. Dissident 2.0 halı koleksiyonu ve koleksiyona ek olarak “Dissident 2.0 Transition” adı verilen tamamlayıcı desen karoları ile tasarımcılar, zeminde tanımladıkları özel alanlar arasında renk ve ton değişimleri ile kesintisiz geçişler elde ediyor.

Dissident 2.0’ın yaratıcı kullanımı ile zemin boyunca koyu ve açık tonlar ya da zıt/tamamlayıcı renkler arasında bir yolculuk tasarlanabilir. Neredeyse sonsuz seçenek sunan koleksiyon, tasarımcının kaba çizgiler kullanmadan ya da uyumsuz geçişler yapmak zorunda kalmadan, mekanı istediği kadar sakin ya da belirgin şekilde ele almasına imkan veriyor.

Karo tasarımların temelinde yenilenme ve iyimserlik konsepti yatıyor: gölgeler arasından güzellik ve renk ortaya çıkıyor. Dissident 2.0 tasarımları, Milliken’in Millitron® baskı teknolojisi sayesinde renk ve deseni, doku ve boyut ile bir araya getiriyor. Bu birleşim, başka hiçbir halı teknolojisi ile elde edilemeyecek kadar karmaşık ve şaşırtıcı etkiler üretiyor. Geniş renk seçeneği, kentsel grilerden doğanın taze ve canlı yeşil ve mavilerine kadar uzanırken; parlak pembeler ve zengin mor tonlarla zıtlaşıyor. “Urban Myth”, “Restore”, “Freeway” ve “Up Town” gibi adlar verilen özel renkler, tasarımın özgün esinlerini yansıtıyor.

Milliken’in %90 geri dönüştürülmüş poliüretan ile üretilen Comfort Plus® yastık taban sistemi Dissident 2.0 serisinde standart. Milliken’in yastık taban sistemi halı yüzeyini yıpranmaktan koruyarak ürünün ömrünü %50’ye varan oranda uzatıyor.

Çevresel avantajlarının yanı sıra Comfort Plus® güvenliği artırıyor ve üstün akustik, ergonomi ve konfor sağlıyor. Dissident2.0’ın çevreci özellikleri, yapıştırıcı gerektirmeyen taban sistemi TractionBack® alternatifiyle artırılabiliyor. Milliken’in yapıştırıcı kullanılmadan, yüksek sürtünmeyle halıların yerlerinde kalmalarını, ama aynı zamanda kolayca taşınabilmelerini sağlayan TractionBack® teknolojisi, iç mekanda hava kalitesini yükseltiyor ve ek malzeme kullanımının önüne geçiyor.

Dissident 2.0 İngiltere, Wigan’da ISO14001 sertifikasına sahip, etik kaynak tüketen ve mümkün olduğunca yerel malzemeler kullanan tesislerde üretiliyor. Tüm Milliken ürünlerinde olduğu gibi “karbon nötr” sertifikalı olan koleksiyon, aynı zamanda CRI Green Label Plus/GuT sertifikasına sahip ve EPD tarafından onaylı. Üstelik yaşam döngüsünün sonunda güvenilir yolla geri dönüşüm işlemi, kullanıcılara Milliken’in “Carpet Take Back” uygulamasıyla bir alternatif olarak sunuluyor.

PETRA The Flooring Co. Hakkında
PETRA The Flooring Co, tüm teknik özellikler ve çevreye saygı konusunda dünyanın en kaliteli zemin malzemelerini sayısız ihtiyaca uygun renk ve desenle müşterilerine 25 seneyi aşkın süredir sunuyor. Zemin kaplama malzemeleri sektörünün lider kuruluşlarından biri olan PETRA The Flooring Co., kurulduğu 1993 yılından bu yana hızla artan pazar payına ilaveten üstün kalite ve hizmet anlayışı ile sektörün öncülerinden biridir.

PETRA The Flooring Co., temel firma prensiplerinden biri olarak her zaman bünyesinde çevreye ve insana faydalı ürünler barındırmayı benimsiyor. İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA, ürün gamında bulunan tüm zemin malzemeleri ile müşteriye sağladığı ekonomik değerlerin ve uzun kullanım ömrünün yanı sıra LEED, BREEAM gibi yeşil bina sertifikalarında en yüksek puanların alınabilmesini sağlıyor.

Kendi ürün grubunda alınabilecek tüm çevre ve kalite sertifikalarına sahip olan PETRA The Flooring Co. ürünleri ve çevrecilik ilkesini benimseyen yönetimiyle, sağduyulu üreticileri PETRA şapkası altında bir araya getirmiştir. PETRA, dünyanın önde gelen üreticilerinden İngiliz menşeili Milliken karo ve rulo halıları, İngiliz menşeili Designflooring lüks vinil zeminleri ve Arjantin menşeili Indelval kauçuk zemin ürünlerinin Türkiye’deki genel yetkilisidir.

Petra The Flooring Co. güvencesiyle yangına, korozyona, suya ve neme dayanıklı kalsiyum sülfat veya beton özlü, çelik kaplı yükseltilmiş döşeme sistemleri de üretiliyor. Yükseltilmiş döşeme sistemlerinin en önemli avantajları arasında; modüler olmaları, ihtiyaç halinde kablo-tesisat ve benzeri sistemlere müdahale imkanı sağlamaları ve hızlı montaj edilebilmeleri yer alıyor. Yaygın bir kullanım ağına sahip olan yükseltilmiş döşeme sistemleri; okullar, ofisler, kamu binaları, sistem odaları, elektrik odaları, bilgi işlem merkezleri, bankalar, çağrı merkezleri ve bunun gibi mekanlarda kullanılıyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…