Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Fetaş – Siyah Sprinkler

Fetaş’ın ürün gamına kattığı sprinkler başlıkları, mimarlara, bu sprinkleri gizlesek mi, gizlemesek mi sorusunu sorduracak.

Dünyada sayısız projede kullanılmış olan sprinkler başlıklarını Türkiye’ye ilk getiren Fetaş yetkilileri, yangın güvenlik sektöründe eksikliğini gördükleri estetik ürün arayışları sonucunda Japonya’dan ithal ettikleri UL ve FM belgeli sprinkler başlıklarıyla özellikle mimarları hedeflediklerini belirtiyorlar.

Japon tasarımcıların yalın dizayn arayışı sonucu geliştirdikleri sprinkler başlıkları, mimari tasarıma uygunluğu da düşünülerek dört farklı renk opsiyonuyla sunuluyor: Beyaz, krom, siyah ve kahverengi. Oteller ve otel odaları, müzeler, sergi alanları, showroomlar, restoranlar, kafeteryalar, mağazalar, rezidanslar, gökdelenler, okullar, üniversiteler, hastaneler, alışveriş merkezleri gibi estetik kaygıların ön plana çıktığı mekanlar için özel olarak tasarlanmış.

Siyah renkli sprinkler ise özellikle sinema, tiyatro, toplantı odaları gibi mekanların ihtiyaçları düşünülerek ilave edilmiş.

Sarkık, gizli sarkık, duvar tipi ve gizli tip olmak üzere dört farklı tipte ve dört farklı renkte (beyaz, krom, siyah ve kahverengi) olan sprinkler başlıkları mimarların, projecilerin beğenisine sunuluyor.

Sarkık tip başlıklar, kullanım alanlarına göre Quick Response (hızlı tepkili) ve Standart Response (standart tepkili) olarak iki sınıfa ayrılmış durumda. Tip ve renk çeşitliliğinden ortaya çıkan kombinasyonlarla Fetaş sprinkler başlıkları oldukça geniş bir yelpazeye hitap ediyor.

Diğerlerinden farklı olarak, sadece gizli tip sprinkler, dünya genelinde de olduğu gibi tek renk olarak beyaz renkte sunuluyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Remak Yangına Dayanıklı Kayar Kaçış Kapıları

Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Şehrin Her Bir Yapısına ACCO Fire’dan Yangın Güvenliği

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Kapı ve Sabit Bölmeler

×
Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Fetaş’tan “Kırılabilir” Yangın Hidrantları