Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

FETAŞ – Türkiye’de Bir İlk: Ahşap Desenli Sprinkler Başlıkları

Fetaş, ürün gamına kattığı farklı ahşap desen seçeneklerine sahip sprinkler başlıkları ile mimarların estetik kaygılarına çözüm üretiyor.

Dünyada birçok projede ilk sırada tercih edilen ve kullanılan üstün Japon teknolojisi eseri Senju marka sprinkler başlıklarını resmi distribütör olarak Türkiye’ye ilk getiren Fetaş yetkilileri, yangın güvenlik sektöründe eksikliği hissedilen estetik ürünler için oluşan taleplere cevap verebilecek olan UL ve FM belgeli sprinkler başlıklarıyla özellikle mimarları hedeflediklerini belirtiyor.

Binalarda can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulduğu anda tepki veren, en kaliteli teknoloji ile üretilmiş olan Senju sprinklerin, ihtiyaç olana kadar varlığı dahi hissedilemeyecek kadar bulunduğu ortam ile bütünleşen ve dünyadaki en küçük kapak çapına sahip olan gizli tip başlıkları sayesinde arzu edilen estetik görünüm hep korunacaktır.

Japon tasarımcıların yalın dizayn arayışı sonucu oteller ve otel odaları, müzeler, sergi alanları, restoranlar, kafeler, mağazalar, rezidanslar, gökdelenler, okullar, üniversiteler, hastaneler, alışveriş merkezleri gibi estetik kaygıların ön plana çıktığı mekanlar için özel olarak geliştirdikleri sprinkler başlıkları ahşap desenler haricinde, mimari tasarıma uygunluğu da düşünülerek ayrıca beyaz, krom, siyah ve kahverengi olarak dört farklı temel renk opsiyonuyla da sunulmaktadır.

Genel olarak 72°C ile 96°C arasında çalışma sıcaklığı ve 71 ile 80 K faktörlerine göre sarkık, gizli sarkık, duvar tipi ve gizli tip olmak üzere dört farklı tipte dizayn edilmiş olan sprinkler başlıkları, başta mimarlar ve proje geliştiriciler olmak üzere sektörün beğenisine sunulmaktadır.

Ahşap desenli Fetaş sprinkler başlıkları oldukça geniş ürün yelpazesiyle, hızlı tepkili (“quick response”) ve standart tepkili (“standard response”) olarak iki temel çalışma prensibine ve oluşacak farklı desen ve renk taleplerine cevap verebilecek özelliktedirler.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…