Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Remak Çelik Kapı Pencere ve Cephe Sistemleri

Remak çelik kapı, pencere ve cephe imalatları, Muharrem Hilmi Şenalp’in tasarladığı ve inşaatını Hassa Mimarlık’ın yürüttüğü Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde uygulandı.

Binanın tüm cephe doğramaları, ana girişlerindeki 4 metre yüksekliğindeki kayar kapıları ve mescit kapısı çelik olarak üretildi. Projede, İsviçre menşeli Forster çelik profil sistemi ve aksesuarları kullanıldı. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan müzenin inşaatı bir buçuk sene içinde tamamlandı ve müze, 15 Temmuz 2019 tarihinde ziyarete açıldı.

Remak, prestijli bir mimari projede yer almanın gururunu bir kez daha yaşarken, modern mimariye uygun tasarımların yaratıcısı olmak ve minimal profil kesitleri ile daha yalın, şeffaf ve estetik ürünler üretmek çabasındadır. Kapı, pencere ve cephelerin tasarım sürecinde birlikte çözüm oluşturup, üretim ve montajın tamamlanmasına kadar tüm evrelerde etkindir.

Remak; kapı, pencere ve cephe uygulamalarında çelik malzemenin yanı sıra bronz ve paslanmaz çelik malzeme kullanıyor. Isı yalıtımlı ve yalıtımsız profiller ile profillere özel aksesuarları, kilit, menteşe ve kolları ile bütünlük içinde bir sistem çözümü sunuyor.

Çelik ürünlerdeki yüzey bitimi istenilen Ral renginde elektrostatik fırın boya ile elde edilebiliyor. Modern ve tarihi mimariye uygun olan çelik doğramaların mat görüntüsü, sadelik ve estetiği beraberinde getiriyor. Benzeri olmayan Remak uygulamaları, özgün mimari tasarımların gücüyle çoğalıyor.

Remak bir yandan da çelik profiller ile sertifikalı ve belgeli güvenlikli doğramalar üretiyor. Yangın dayanımı, soygun dayanımı, kurşun geçirmezlik, patlamaya ve zorlamaya karşı dayanım talepleri ile çağın korunma ve savunma gereksinimlerine çözüm oluşturuyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
İnce YapıÜrün

Remak Yangına Dayanıklı Kayar Kapıları