AydınlatmaÜrün

TEPTA Aydınlatma’dan Simes

Simes, TEPTA tarafından temsilciliği yürütülen, küresel anlamda en değerli aydınlatma markalarından biri.

Firma bu özelliğini tasarım niteliği, üretim kalitesi, profesyonel servis anlayışı ve dünya çapında gerçekleştirdiği önemli iş birlikleri ile sağlıyor. TEPTA iş birliğinde Türkiye’de temsil edilen marka ile bugüne dek pek çok başarılı dış mekan aydınlatma projesine imza atıldı.

Firmanın geçtiğimiz yıllarda Marc Sadler imzası ile tanıtılan “Ghost” isimli ürünü, mimari aydınlatmanın standartlarını değiştirdi. Tanıtıldığı ilk günden bu yana gelişerek zenginleşen Ghost koleksiyonu, bugüne dek Compasso d’Oro by ADI Design’da “Mention of Honor” kategorisinde ve The Red Dot Design Awards 2018’de “Best of the Best” kategorisinde ödüle layık görülen önemli bir tasarım ikonu haline geldi.

Çağdaş mimari yapıların brüt beton cephelerinde, aydınlatma için bir “eklenti” yerine bir “azaltma” öneren Ghost, bu özelliği ile devrim niteliğinde. Gündüz vakti, cephede sadece bir yarık olarak algılanan bu armatür karanlığı aydınlatırken, yapının kendisi ile bütünleşik bir ışık huzmesi olarak ortaya çıkıyor. Ghost, ışığın kendisinin ve mimarın / aydınlatma tasarımcısının özgün çizgisinin yapıdaki aydınlatma anlayışını bizzat tariflediği bir yenilik. “Sadece ışık” mottosu ile sunulan seride farklı ebatların yanı sıra, merdivenlerde veya mimari ritimde istenilen ölçüde kullanılabilen lineer bir versiyon bulunmakta. Tümü ile mimari yapının içine entegre olabilen Ghost’un tanıtım videosuna iletişim bölümünde yer alan QR kod üzerinden ulaşılabilir.

SIMES tarafından lansmanı yeni yapılan bir diğer ürün ise Brick (Tuğla). Geleneksel tuğla ile inşa edilen mimari yapılara ışığı entegre etmek üzere tasarlanan Brick aydınlatma armatürü, iki öncü malzemenin birleşiminden doğuyor: tuğlanın formu ve yüksek kalitede işlenmiş cam. Bu ürünün geliştirilmesindeki ve ardındaki araştırma çabasındaki temel motivasyon, insanlıkla birlikte gelişen beş bin yıllık yapısal gelişimlere katkı sunacak yenilikçi ve provokatif bir öğe sunabilmek oldu. Tuğla formunu ışık yayan yenilikçi ve yapısal bir boyuta getiren yepyeni bir yaklaşım sunarken; bu yeni ürün hem bireysel değer taşımakta, hem de mimari tasarımın değerini arttıracak bir katkı sağlamakta.

Tasarımcısı Paolo Rizatto’nun sözleri ile: “Brick Aydınlatma projesi, tuğlanın basit geometrik formunu ışık ile birleştiğinde onu yayan, geçirgenleşen camın kütlesel halini kullanmakta, bu özellikleri elektronik ve LED teknolojisi ile birleştirerek yeni fırsatlar yaratmaktadır.”

Brick aydınlatma üstün kamuflaj özelliklerine sahip. Bunu sadece tuğlanın formuna ve ölçülerine sahip olmakla değil; aynı zamanda tuğla ile aynı direnç ve esneklik niteliklerini taşımakla sağlar. Brick aydınlatma, projelerdeki tuğla ile aynı taşıma, kullanma, montaj, uygulama gibi kalifikasyonlara tabiidir. Basit ve ölçülü arketip formu, duvarlarda entegrasyon sağlar. Sonsuz bir tevazu ile yüzeylerin ritmine eşlik ederken, en uygun aydınlatmayı da beraberinde getirir. İster gömme ister çıkıntılı olarak kullanılsın, düz ya da dönüşlü bir duvar tasarımında, iç bükey veya dış bükey, ortada veya köşelerde, dağınık veya düzenli aralıklarla ya da tek bir kat halinde, serbest veya planlanmış olarak tasarlanan her yapıda, iç mekanda ve dış mekanda tüm tuğla yüzeylerin aydınlatılması gibi gereksinimler için tasarlanmıştır.

Kompakt geometrisi sayesinde duvarcılık ustalığı ile kolayca adapte olabilen ve tuğla cephelerin içinde gömülebilen Brick Aydınlatma, blok cam gövdesi ile kurulum ve uzun ömürlülük alanlarında yüksek performans gösterir ve vandalizme karşı dayanıklıdır.

SIMES markasının yanında onlarca mimari, teknik ve dekoratif aydınlatma markasının binlerce ürününe, kısacası “aydınlatma için her şey”e TEPTA Aydınlatma’nın zengin koleksiyonundan ulaşılabilir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
AydınlatmaÜrün

Lasvit’ten Mimari Projeler İçin Özel Aydınlatma Konseptleri ve Enstalasyonları