AltyapıÜrün

Uzun Ömürlü Sızdırma Tabakası DELTA®-MS 20

Çift Kabuklu İnşa Edilen Tek Yüz Perde Derin Temeller ve Mühendislik Yapıları İçin Yüksek Drenaj Kapasitesi

  • HDPE’den üretilen uzun ömürlü kabarcıklı levhadır.
  • Yüksek drenaj kapasitesi sayesinde suya ve hidrostatik basınca karşı üstün güvenlik sağlar.
  • İçme suyuna zarar vermez. Topraktaki bakteri, mineral, bitki kökleri, humik asit, böcekler ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Kullanım Alanları

Dikey Uygulamalarda:

  • İksalı temel çukurlarında iksa duvarı ile yapı perde duvarı arasına maliyet açısından hesaplı bir koruma ve sızdırma tabakası olarak tesis ediliyor. DELTA®-MS 20, burada sızıntı sularını toplayarak alan drenajı yapacak, böylece yalıtım üzerinde noktasal hidrostatik basınç oluşmasını engelliyor.
  • DELTA®-MS 20 sayesinde yapı hareketleri mümkün olur, iksa duvarı ve perde duvarlar arasında riskli sürtünmeler meydana gelmiyor.
  • Kayalık temel çukurlarında, mevcut kayalığa veya püskürtme beton yüzeye yöneltilmiş kabarcıkları sayesinde, kayalıklardan gelen suyu kolayca drenaj borularına aktarıyor.

Yatay Uygulamalarda:

  • Temel altında zemin betonu altına yerleştirildiğinde, yükselen yeraltı suyunu karşılar ve drenaj borusuna iletir. Böylece yer altı su seviyesi tüm bina çevresinde aynı düzeye getiriliyor ve bu sayede hidrostatik yüklenim dağıtılarak yalıtımlar üzerinde noktasal su basıncı oluşumu engelleniyor.
  • Endüstriyel beton zeminler fabrika, otopark, depo ve lojistik merkezleri, benzin istasyonları gibi ağır yük ve trafiğe maruz kalan alanlarda uygulanan özel sistemler. Endüstriyel beton zeminlerin uygulamasında alt zemin ile beton zemin arasına uygulama öncesi ayırıcı tabaka kullanılmasının sağladığı avantajlar ve kullanıcılar açısından önemli faydaları var. Bunlardan en önemlisi, dökülen zemin betonunun su ve şerbetini kaybetmeden sağlıklı priz almasının sağlanması. Bu da betonun mukavemeti açısından son derece önemli. Aynı durum, betonun alt zeminden kapiler yükselen neme maruz kalmaması için de geçerli.
  • Radye temel uygulamalarında temiz bir yüzey elde etmek, rahat çalışabilmek ve şapı zeminden kapiler yükselen neme ve suya karşı korumak için grobeton alternatifi olarak kullanılıyor. Grobetona kıyasla, ekstra kazı, bekleme süresi ve cihaz/araç gerektirmemesi ve daha düşük malzeme maliyeti avantajları sunuyor. Ayrıca, üzerine dökülecek donatılı betonun şerbetinin akıp gitmesini engelleyerek betonun sağlıklı priz almasını sağlıyor.
  • Bodrum, otopark gibi zemininden su yükselen yeraltı yapılarının tadilatında da etkin bir çözüm.

 
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…