AltyapıÜrün

Yeşil Çatılara Özel Jeokompozit Drenaj Sistemi: DELTA®-FLORAXX TOP

DELTA®-FLORAXX TOP, kendinden yapışkanlı bindirme kenarına sahip ve jeokompozit ilk ve tek yeşil çatı drenaj levhasıdır. Perforasyonlu HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstilinin ideal birleşimi olan DELTA®-FLORAXX TOP; drenaj, su depolama, koruma ve filtrasyon fonksiyonlarını bir arada tek ruloda sunarak uygulama açısından birçok avantaj sağlıyor. DELTA®-FLORAXX TOP, şimdi de entegre kendinden yapışkanlı bindirme kenarına sahip olarak bu avantajlarına yenilerini ekliyor.

Özellikleri ve Avantajları

  • DELTA®-FLORAXX TOP’un, bilhassa deliklerinden dikey drenaj kapasitesi son derece yüksektir, bu sayede toprak tabakada “göllenme” tehlikesini önlüyor.
  • Tek taraflı kabarcık yapısı sayesinde filtrasyon jeotekstili üzerinde yükün sebep olacağı “zımbalama” etkisini ortadan kaldırıyor.
  • DELTA®-FLORAXX TOP’ın kabarcıkları birbiri üzerine bindirilerek döşeniyor. Bu da sistem üzerinde çalışma devam ederken levhaların yerinden oynamasını engellemenin yanı sıra filtrasyon altında kesintisiz bir drenaj kanalı oluşturulmasını sağlıyor.
  • 2 x 10 metre ölçülerindeki DELTA®-FLORAXX TOP’ın filtrasyon jeotekstil katmanı bindirme payı olarak 10 cm daha geniştir.
  • DELTA®-FLORAXX TOP döşenir döşenmez toprak tabaka hemen serilip yeşillendirme yapılabiliyor. Topraktan önce ayrıca çakıl dökülmesine gerek yok. Bu da yine özel kabarcık yapısı dolayısıyla perforasyonlarının yerleşiminin sağladığı bir avantaj.
  • İmalatlarda ortaya çıkan malzeme firesi oranını azaltarak tasarruf sağlıyor.
  • DELTA®-FLORAXX TOP, üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili sayesinde iki katmanı tek seferde döşeme imkanı sunarak hem zaman hem işçilikten tasarruf sağlıyor.
  • Filtrasyon jeotekstil tabakanın kayması veya rüzgarla uçması sorununu ortadan kaldıran homojen bir zemin yüzeyi oluşturuyor.
  • Kendinden yapışkanlı kenarı sayesinde bindirme yerlerinde ayrıca montaj elemanı kullanımına gerek kalmıyor ve üzerinde çalışma devam ederken levhaların kayması sorunu da ortadan kalkıyor.
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
AltyapıÜrün

Yüzey Drenajı İçin Jeokompozit Drenaj Levhası: DELTA® NP DRAIN