AltyapıÜrün

Yeşil Çatılara Özel Jeokompozit Drenaj Sistemi: DELTA®-FLORAXX TOP

DELTA®-FLORAXX TOP, kendinden yapışkanlı bindirme kenarına sahip ve jeokompozit ilk ve tek yeşil çatı drenaj levhasıdır. Perforasyonlu HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstilinin ideal birleşimi olan DELTA®-FLORAXX TOP; drenaj, su depolama, koruma ve filtrasyon fonksiyonlarını bir arada tek ruloda sunarak uygulama açısından birçok avantaj sağlıyor. DELTA®-FLORAXX TOP, şimdi de entegre kendinden yapışkanlı bindirme kenarına sahip olarak bu avantajlarına yenilerini ekliyor.

Özellikleri ve Avantajları

  • DELTA®-FLORAXX TOP’un, bilhassa deliklerinden dikey drenaj kapasitesi son derece yüksektir, bu sayede toprak tabakada “göllenme” tehlikesini önlüyor.
  • Tek taraflı kabarcık yapısı sayesinde filtrasyon jeotekstili üzerinde yükün sebep olacağı “zımbalama” etkisini ortadan kaldırıyor.
  • DELTA®-FLORAXX TOP’ın kabarcıkları birbiri üzerine bindirilerek döşeniyor. Bu da sistem üzerinde çalışma devam ederken levhaların yerinden oynamasını engellemenin yanı sıra filtrasyon altında kesintisiz bir drenaj kanalı oluşturulmasını sağlıyor.
  • 2 x 10 metre ölçülerindeki DELTA®-FLORAXX TOP’ın filtrasyon jeotekstil katmanı bindirme payı olarak 10 cm daha geniştir.
  • DELTA®-FLORAXX TOP döşenir döşenmez toprak tabaka hemen serilip yeşillendirme yapılabiliyor. Topraktan önce ayrıca çakıl dökülmesine gerek yok. Bu da yine özel kabarcık yapısı dolayısıyla perforasyonlarının yerleşiminin sağladığı bir avantaj.
  • İmalatlarda ortaya çıkan malzeme firesi oranını azaltarak tasarruf sağlıyor.
  • DELTA®-FLORAXX TOP, üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili sayesinde iki katmanı tek seferde döşeme imkanı sunarak hem zaman hem işçilikten tasarruf sağlıyor.
  • Filtrasyon jeotekstil tabakanın kayması veya rüzgarla uçması sorununu ortadan kaldıran homojen bir zemin yüzeyi oluşturuyor.
  • Kendinden yapışkanlı kenarı sayesinde bindirme yerlerinde ayrıca montaj elemanı kullanımına gerek kalmıyor ve üzerinde çalışma devam ederken levhaların kayması sorunu da ortadan kalkıyor.
İlgili Yazılar
AltyapıÜrün

DELTA®-MS 20 DRAIN

AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü

AltyapıÇatı - CepheÜrün

Dörken Sistem’den Yeşil Çatılara Özel Drenaj Sistemi: DELTA®-FLORAXX TOP

×
AltyapıÜrün

Yüzey Drenajı İçin Jeokompozit Drenaj Levhası: DELTA® NP DRAIN