Çatı - CepheÜrün

Red Dot Tasarım Ödüllü Doğal Aydınlatma: LAMILUX

Yapı sektörü her geçen gün inovatif çözümlerle bir adım daha ileri gidiyor. Yenilikçi ve akılcı sistemler, yapıların farklı ihtiyaçlarına optimum şekilde yanıt veriyor.

Alman menşeli Lamilux Çatı Işıklık Sistemleri ve Duman Tahliye Kapakları, kapalı mekanların çatılarına entegre edilerek gün ışığı kaynaklı doğal bir aydınlatma sağlıyor. SUN Pro teknolojisiyle zararlı güneş ışınlarını bloke eden ürün ile yapılar, gün boyunca doğal ışıktan yararlanma ve aynı zamanda enerji harcamalarından büyük oranda tasarruf sağlama imkanı buluyor. Bununla birlikte otomatik ve manuel olarak açılabilen kapak sistemi sayesinde, olası bir yangın sırasında ortamdaki dumanı tahliye ederek can güvenliğinin korunmasına da yardımcı oluyor.

Form Şirketler Grubu’nun satışa sunduğu Lamilux Çatı Işıklık Sistemleri ve Duman Tahliye Kapakları, çevreye duyarlı ve inovatif ürün özellikleri ile yapı sektörüne yenilik getiriyor. Çatı bağlantısında bir kasadan ve üstü akrilik cam parçadan oluşan bu kapaklar, SUN Pro teknolojisi ile aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarının etkisini engelliyor. Işıklık sistemi fonksiyonuna da sahip olan ürün, kullanıldığı mekanlarda doğal aydınlatma sağlıyor. Çevre dostu yapıya sahip ürün, işletmelerin enerji harcamalarını da minimuma indirmeye yardımcı oluyor.

Estetik formu sayesinde her türlü mimari yapıya kolayca entegre edilen Lamilux Çatı Işıklık Sistemleri ve Duman Tahliye Kapakları; akıllı yapısı ile kendi kendini temizleyebiliyor. Ses izolasyonu ile gürültüyü, ısı yalıtımı ile de ortamdaki ısı kaybını engelliyor. Aynı zamanda gün ışığından ideal düzeyde faydalanabilmek için özel bir cam tasarım sistemine sahip olan ürün; EN 12101-2, ISO 21927-2 ve EN 1873 standartlarında CE sertifikalı.

Dairesel cam ışıklık ürün tasarımı ile 2018 yılında, Red Dot Desıgn Award ödülünü kazanan Lamilux F100 ışıklık modeli, kapsamlı aksesuarları ile kullanıcıların bireysel isteklerini karşılıyor ve farklı koşullara sahip binalara adapte edilebiliyor. Yapılarda çıkabilecek olası bir yangın durumunda 172° açı ile açılabilen Lamilux Duman Tahliye Kapakları, kapalı mekanlarda çıkan yangınlarda en büyük tehlike olan dumanı tahliye ederek karbonmonoksit gazı zehirlenmelerinin önüne geçiyor. Tek kanatlı kapak sistemine sahip Lamilux Duman Tahliye Kapakları, aynı zamanda drenaj sistemli sızdırmaz özel yapısı ile yağmurlu havalar ve güçlü fırtınalarda biriken suyu da kolayca tahliye edebiliyor. Aynı zamanda havalandırma amaçlı açma ve kapama sistemi sayesinde binadaki taze hava düzeyini de kontrol altında tutmaya yardımcı oluyor.

İlgili Yazılar
Çatı - CepheÜrün

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

Isıtma-Soğutma SistemleriÜrün

Mitsubishi Heavy Klima Filtrelerinin Covid-19’a Karşı Etkinliği Kanıtlandı

Haber

VitrA ve Tom Dixon İş Birliğine Wallpaper*’dan Sonra Red Dot Ödülü