İnce YapıÜrün

Remak Bronz Kapı Pencere Sistemleri

Remak, başkent Ankara’nın simgesel yapılarından biri olan Atakule’nin A Tasarım Mimarlık tarafından yapılan yenileme projesinde yüklenici firma Pimeks’e, üretimi zor bir metal olan bronz malzemeden mimari uygulamalar yaptı.

Atakule projesine özel, tüm girişlere ısı yalıtımlı, genişliği ve yüksekliği büyük ölçülerde pivot menteşeli bronz ana giriş kapıları üretti ve giydirme cepheler için bronz kapaklar tedarik etti. Yüksek zemin katlı binanın farklı cephelerinde, bronz malzemeden dairesel kolon kaplamaları uyguladı. Ana girişlerde yer döşemesine gömülen madalyon formunda bronz yer motifleri ile mekansal farkındalık yaratıldı. Remak, çok prestijli bir mimari projede yer almanın gururunu bir kez daha Atakule’de yaşadı.

Remak ürünlerindeki bronz yüzey bitişi, pirinç alaşım malzemenin okside edilmesi ile elde ediliyor. Ürünlerdeki yüzey bitimi sarı parlak pirinç görünümünde veya oksitlenmiş antik bronz görünümünde olabiliyor. Pirinç alaşımlı malzeme, parlaklık ve kendine has rengi ile dayanıklılık ve paslanmazlık özelliğini bir arada taşıyor. Hem çağdaş hem tarihi mimaride, parlak veya oksitlenmiş görüntüsü ile sadelik ve zariflik getiren bir çözüm oluşturuyor. Bronz malzeme havadaki oksijenle etkileşime girdiğinde yüzeyinde antik bronz yansımalar oluşarak değeri artıyor, aynı zamanda fiziksel özellikleri de korunuyor. Bronz malzeme, denize yakın binalarda paslanmaya karşı yüksek dayanım gösteriyor.

Remak, kapı pencere ve cephe üretiminde bronz malzemenin yanı sıra çelik ve paslanmaz çelik profillerle de üretim yapıyor. Dış cephe Remak kapı – pencere doğramaları, EN 14351-1 normuna göre uygun performans değerlerine sahip. Kapalı konumda ısı yalıtımı, rüzgar yüküne dayanıklılık, hava sızdırmazlık, yağmur geçirimsizlik ve akustik yalıtım sağlıyor.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler

×
MimariProje

Atakule Yeni Çarşı Projesi