İç Mekan ÜrünüÜrün

Unigen Yapı Malzemeleri

Unigen Yapı Malzemeleri Swanke Hayden Connell Architects tarafından tasarlanan Allianz Kampüs İzmir projesinde Unigen Yapı’nın ürün gruplarından, yükseltilmiş döşeme sistemleri ve looselay PVC zemin kaplamaları tercih edildi. Projede 7000 m² Onto® sunta özlü enkapsüle panel sistemi ile birlikte Decoria® looselay karo ve şerit PVC zemin kaplamaları uygulandı.

Swanke Hayden tasarım ekibi, yatayda büyüyen yapıda dış mekan ile iç mekanı bir bütün olarak ele alarak dış mekanda yapısal ve sert peyzaj alanları ile desteklenen sirkülasyon alanları, iç mekanda yürüyüş parkuru tasarlayıp proje konseptini eğlenceli ve fonksiyonel hale getirmiştir.

Genç ve dinamik bir ofis konsepti yaratmak için, mekanda koridor alanlarında uygulanan Decoria® karo PVC zemin kaplamalarının üzerine özel bir uygulama ile parkur çizgileri çizilerek projenin tasarım konseptine bağlı kalındı. Koridor alanı ile birleşen açık ofis alanlarında Decoria® ahşap görünümlü PVC zemin kaplamaları tercih edilerek doğal dokular iç mekana taşındı.

Alternatif görünümlü PVC zemin kaplamaları uygulama kolaylıkları, yüzey kaliteleri ve farklı dokuları yan yana getirebilme avantajları ile alternatif tasarım çözümlerinde tercih edilmektedir. Decoria® alternatif görünümlü PVC zemin kaplamaları kolay temizlenebilir olmanın yanında, “nano silver” teknolojisine sahiptir. FloorScore ve U.S Green Building sertifikaları olan Decoria® alternatif görünümlü PVC zemin kaplamaları, kullanıldığı projenin Leed ve Breeam sertifikalarını almasına katkı sağlar.

Decoria® PVC zemin kaplamalarının karo ve şerit ebatlarda 3 mm LVT, 5 mm looselay ve 5 mm click alternatifleri bulunmaktadır.

Unigen Yapı, ticari tip zemin kaplamaları sektöründe portföyündeki geniş ürün çeşitliliği ile yurt içi ve yurt dışı projelerde çözüm ortağı olmaktadır.

Göz at

Bu ürünlere de göz atın...

Çatı - CepheÜrün

Guardian Glass "SunGuard® HP Neutral 50/32" Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde Kullanıldı

2 Mins read
Üsküdar’da bulunan Acıbadem Altunizade Hastanesi, Lina Mimarlık tarafından insan – çevre ölçeğindeki uyum göz önüne alınarak Üsküdar’ın tarihi dokusuna uygun bir biçimde…
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…