İç Mekan ÜrünüÜrün

Unigen Yapı Malzemeleri

Ünder Mimarlık tarafından tasarlanan Bayer Genel Müdürlük projesinde Unigen Yapı portföyünde bulunan çeşitli zemin kaplama malzemeleri tercih edildi. Onto® yükseltilmiş döşeme sistemleri, modulyss® karo halı, IVC Moduleo® LVT ve Matrix loose lay PVC ve Dickson® örgü vinil koleksiyonlarının bir arada kullanıldığı, projenin enerjisini yansıtan çok özel malzeme seçimleri yapıldı.

Toplamda 5.000 m² olan renkli ve enerjik ofis projesinde, bütün toplantı odaları ve açık ofisler doğal ışığın alındığı bir avluya bakıyor.

Akustik değerlerin çok önemsendiği bu projenin açık ofis alanlarında, Onto® beton özlü yükseltilmiş döşeme sistemlerinin üzerinde modulyss® karo halı koleksiyonlarından Vision/Motion – Fashion& ve yürüme konforu yüksek olan kesik havlı Cambridge serileri tercih edildi. Vision/Motion serilerinin gri tonları ile açık ofis alanlarında fonksiyon farklılıkları vurgulanırken, farklı mahal geçişlerinde Fashion& ve Cambridge serilerinin canlı renk skalaları ve IVC Matrix loose lay PVC uygulamaları kullanıldı.

Karo halı ve loose lay PVC malzemelerinin kot farkı yaratmadan kullanılabiliyor olması, zeminde farklı dokuları bir arada kullanabilme özgürlüğü ile tasarımları zenginleştirmektedir. IVC Matrix PVC zemin kaplamaları akustik özelliği sayesinde karo halıdan sert zemine geçiş yaparken farklılığını hissettirse de, yürüme konforunu koruyarak mekana görsel ve duyusal bir çeşitlilik katmaktadır. Matrix loose lay PVC zemin kaplamaları, üstün yüzey kalitesi ile darbelere, iz ve lekelere karşı ekstra dayanıklıdır. Hızlı ve kolay hijyen sağlanabildiği için çok yoğun sirkülasyonun olduğu tüm ticari alanlarda kullanıma uygundur.

Dinlenme alanında kullanılan Dickson® örgü vinil koleksiyonu, en yeni teknoloji ürünü PVC liflerden dokunarak, vinilin üst düzey dayanıklılığını geleneksel halının estetik cazibesi ve dokusu ile birleştirmektedir. Dickson örgü vinil koleksiyonlarının karo ve rulo seçenekleri olduğu gibi Shape Lab koleksiyonunda elmas, altıgen ve dörtgen gibi farklı formlar da seçerek 3D efektli zemin tasarımı yapmak mümkün.

Unigen Yapı, iyi tasarımları doğru ürünlerle buluşturmak çabasıyla alternatif ürün gruplarında zengin çeşitlilik
sağlayarak yurt içi ve yurt dışı projelerde çözüm ortağı olmaktadır.

Göz at

Bu ürünlere de göz atın...

Islak MekanÜrün

Tasarım ve Fonksiyonun Uyumuyla Banyolarda Göz Alıcı Estetik: Geberit ONE

1 Mins read
Yüksek mühendislik gücünü geleceğin teknolojileriyle buluşturan Geberit, farklı tasarımlardaki lavabolar, banyo mobilyaları ve aynalı dolapların birbirleriyle uyumunu ONE banyo serisi ile sağlıyor….
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
İç Mekan ÜrünüÜrün

Unigen’den ONTO Maru® ve Dickson®