İç Mekan Ürünüİnce YapıÜrün

Yangına Dayanıklı Cam Çözümleri: Güvenli, Aydınlık, Konforlu Binalar

Yangın kapıları ve bölme duvarları, dayanım süresi boyunca yangının bina içinde yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır.

Bu sürede oluşturduğu güvenli kaçış koridorları, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca itfaiye müdahale edene kadar yangının bir bölümde hapsedilmesi ile olası maddi hasarların büyümesi önlenir.

Camlı yangın kapıları, tamamına yakını camdan oluşan yangın kapılardır. Dolgu panel yangın kapılarından farklı olarak, merdivenler ile diğer hacimler arasında görsel bağlantı ve günlük yaşam alanı konforu sağlar. Merdivenler genel kullanıma uygun özelliklerini yitirmedikleri gibi, kaçış merdiveni özelliğine de sahip olur. Bu nedenle sıklıkla merdiven kovasına açılan kat sahanlıklarında tercih edilirler. Estetik elemanlardır ve mimari tasarımda serbestlik sunarlar. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilirler.

Cam Cama Birleşim
Cam cama (“butt-joint”) birleşim tekniği ile düşey profil olmadan, şeffaf yangına dayanıklı bölme duvarları üretilebilir. Standart ofis bölme sistemleriyle uyumlu görünümü sayesinde kesintisiz ve zarif açık alanlar oluşturulur.

  • Yangın dayanımı: EI 30/60/90/120,
  • Akustik yalıtım (maks.): Rw (C; Ctr) = 49(-2; -7) (EN ISO 140-3),
  • Darbe dayanımı: 1B1 (EN 12600),
  • Gün ışığı geçirgenliği (%): 87/8/8 (EN 410),
  • Profilsiz köşe dönüşler,
  • Kapı sistemleri ile kombinasyon.
 

Üretim
Pentek, sertifikalı (EN 1634-1, EN 1364-1, BS 476 part:22) 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapıları ve bölme duvarlarını, E/EW/EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretiyor, konusunda profesyonel ekipleri ile binaya montajını gerçekleştiriyor.

Uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve kontrollü geçiş sistemi ihtiyacına cevap veriyor.

Pentek camlı yangın kapıları ve bölme duvarları, denetime yetkili kurumlarca talep edildiği gibi sistem olarak sertifikalıdır. Bileşenler (doğrama, cam ve aksesuarlar) birlikte test edilmiştir.

İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu’ndan Yeni Kapı ve Pencere Sistemi DS 70

İnce YapıÜrün

Remak Isı Yalıtımlı Çelik Kapı Pencere Sistemleri Dubai Expo 2020 İtalya Pavyonu’nda Uygulandı

İnce YapıÜrün

Pentek Yangına Dayanıklı Camlı Sistemler

×
Çatı - CepheÜrün

Yangına Dayanıklı Camlı Çelik Cepheler ve Kapılar: Güvenli, Aydınlık, Konforlu Binalar