İç Mekan Ürünüİnce YapıÜrün

Yangına Dayanıklı Cam Çözümleri: Güvenli, Aydınlık, Konforlu Binalar

Yangın kapıları ve bölme duvarları, dayanım süresi boyunca yangının bina içinde yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır.

Bu sürede oluşturduğu güvenli kaçış koridorları, insanların kolaylıkla tahliye edilmesini sağlar. Ayrıca itfaiye müdahale edene kadar yangının bir bölümde hapsedilmesi ile olası maddi hasarların büyümesi önlenir.

Camlı yangın kapıları, tamamına yakını camdan oluşan yangın kapılardır. Dolgu panel yangın kapılarından farklı olarak, merdivenler ile diğer hacimler arasında görsel bağlantı ve günlük yaşam alanı konforu sağlar. Merdivenler genel kullanıma uygun özelliklerini yitirmedikleri gibi, kaçış merdiveni özelliğine de sahip olur. Bu nedenle sıklıkla merdiven kovasına açılan kat sahanlıklarında tercih edilirler. Estetik elemanlardır ve mimari tasarımda serbestlik sunarlar. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilirler.

Cam Cama Birleşim
Cam cama (“butt-joint”) birleşim tekniği ile düşey profil olmadan, şeffaf yangına dayanıklı bölme duvarları üretilebilir. Standart ofis bölme sistemleriyle uyumlu görünümü sayesinde kesintisiz ve zarif açık alanlar oluşturulur.

  • Yangın dayanımı: EI 30/60/90/120,
  • Akustik yalıtım (maks.): Rw (C; Ctr) = 49(-2; -7) (EN ISO 140-3),
  • Darbe dayanımı: 1B1 (EN 12600),
  • Gün ışığı geçirgenliği (%): 87/8/8 (EN 410),
  • Profilsiz köşe dönüşler,
  • Kapı sistemleri ile kombinasyon.
 

Üretim
Pentek, sertifikalı (EN 1634-1, EN 1364-1, BS 476 part:22) 30/60/90/120 dakika dayanım süresine sahip camlı yangın kapıları ve bölme duvarlarını, E/EW/EI sınıflarına uygun olarak projeye özel ölçülerde üretiyor, konusunda profesyonel ekipleri ile binaya montajını gerçekleştiriyor.

Uygun donanımlar ile her tür otomasyon ve kontrollü geçiş sistemi ihtiyacına cevap veriyor.

Pentek camlı yangın kapıları ve bölme duvarları, denetime yetkili kurumlarca talep edildiği gibi sistem olarak sertifikalıdır. Bileşenler (doğrama, cam ve aksesuarlar) birlikte test edilmiştir.

Göz at

Bu ürünlere de göz atın...

Dış Mekan ÜrünüKullanıcıya Yönelik Sistemler

Byart Group ile Yaşam Alanları Yeniden Şekilleniyor

1 Mins read
Hayat kalitesini artırarak modern yaşamın tüm detaylarını bir araya getiren Byart Group, özel tasarımlarıyla evlere konforu getiriyor. Yaşam alanlarından rahatça faydalanmak isteyenlerin…
Söyleşi

Ayça Akkaya Kul ve Önder Kul

5 Mins read
İlgili Yazılar
İnce YapıÜrün

QUA Granite’ten Lave Dore Serisi

1 Mins read
QUA Granite’in Lave Dore serisi ile mekanlar siyahın zarafeti ile buluşuyor. QUA Granite’in yeni Lave Dore serisi, 7mm kalınlığı ile mekanlara hem…
İnce YapıÜrün

2tec2 High Tech Flooring Dokuma Vinil Zemin Kaplaması

1 Mins read
2tec2 halının şıklığını, vinilin yüksek performansı ile birleştiren uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. %100 Belçika üretimi olan dokuma vinil zemin kaplaması,…
İnce YapıÜrün

Object Carpet

1 Mins read
Object Carpet marka olarak 50. yılını kutladı. Avrupa’nın en kaliteli halı markalarından biri olan Object Carpet Almanya’nın en önemli 50 elit markası…
×
İnce YapıÜrün

Yangına Dayanıklı Camlı Çelik Cepheler ve Kapılar: Güvenli, Aydınlık, Konforlu Binalar