Çatı - CepheÜrün

Dörken’den Eğimli Çatılar için Yeni Su Yalıtım Membranı: DELTA®-Maxx X

DELTA-Maxx X, ilk olarak 30 yıl önce üretilen ve o zamandan günümüze farklı çeşitleriyle Avrupa’nın çatı konstrüksiyonlarında en çok tercih edilen su yalıtım örtüsü DELTA-MAXX ailesinin piyasaya yeni arz edilen geliştirilmiş son versiyonu.

Çatı örtüsü DELTA-Maxx X’in son derece dayanıklı örtü tabakası ve kalitesi kanıtlanmış özel elastik poliüretan kaplaması, temel fonksiyonel özelliklerini sağlıyor: En üst seviyede su yalıtımı ve yüksek su buharı geçirgenliği.

Eğimli çatılara özel DELTA-Maxx X, yırtılma dayanımı en yüksek örtü. Ayrıca, örtünün yüksek oranda gerilerek esneme kabiliyeti, uygulama esnasında üzerine basma ve hatta düşme durumlarında ilave bir güvenlik unsuru.

Bu yüksek yırtılma ve basma mukavemeti ile yüksek buhar geçirgenliği sayesinde, Delta-Maxx X, kaplama altı tahtası üzerine döşenebilmesinin yanı sıra OSB gibi bir kaplama altı tahtası kullanılmadan ısı yalıtımı üzerine direkt olarak da serilebiliyor.

Gerilerek yırtılmaya çalışıldıktan sonra bile, su geçirimsizliği, buhar geçirgenliği vb. teknik özelliklerinin hiçbirini kaybetmiyor ve de en önemlisi yağmur ve dolu testini geçen özel bir örtü. Özel kaymaz yüzeyi sayesinde, malzeme ıslansa bile üzerinde güvenli bir şekilde çalışılabiliyor.

DELTA-Maxx X, entegre kendinden yapışkanlı kenara sahip. Bindirme kenarlarındaki bu kısımda yer alan patentli yapışkan yeni geliştirilmiş olup sıfırın altında 10 dereceye kadar yapıştırma özelliğine sahip. Bu da, soğuk mevsimlerde dahi çatı imalatı yapılabilmesini sağlıyor.

Bunun yanı sıra, yapışkanlı kenarın pek çok avantajı var: Anında sızdırmazlık, uygulama kolaylığı, işçilik hatalarının minimize edilmesi, yapıştırma bandı ile şantiyelerde uygulama sırasında çıkan fire-atık miktarının en aza indirilmesi ve zamandan tasarruf sağlanması.

İlgili Yazılar
AltyapıÜrün

DELTA®-MS 20 DRAIN

AltyapıÜrün

Su Yalıtımı İçin Güçlü Çözüm BT2K 750

AltyapıÜrün

DELTA®-SPARXX: Yangın Geciktirici Buhar Kesici Örtü

×
Çatı - CepheÜrün

DELTA®-MAXX PLUS Enerji Tasarruf Membranı