Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Remak Çelik Kapı Pencere Sistemleri

Remak İnce Seri Çelik Profiller ile Kapı Pencere ve Cephe İmalatları, renovasyon projesini Kiklop Mühendislik’in tasarladığı, inşaatını İçtaş İnşaat’ın yürüttüğü İstanbul Boğazı’nın seçkin mekanı Feriye’de uygulandı.

Binanın kafe ve sinema gösteri salonu katındaki tüm doğramalar, Remak ince seri çelik profil kayar-katlanır kapıları ve menteşeli kapıları ile üretildi. Projede, İsviçre menşeli Forster çelik profil sistemi ve aksesuarları kullanıldı. Isı yalıtımsız Presto ince seri çelik profil sitemi ile standart kapı pencere ölçülerinin üstüne çıkılarak, daha yüksek ve daha geniş açıklıklarda kayar katlanır kapılar uygulandı. Yüksekliği 4 metreye ulaşan kayar katlanır kanatlarda entegre aksesuarlar kullanıldı, kanatlar için yatay bölüntüler eklendi. Kanatlar yanlara toplandığında mekanlar birleşerek işlevini değiştirebiliyor. Sistem, tarihi binanın tonozlu tavanına uygun kemerli olarak üretildi.

Remak, prestijli bir mimari projede yer almanın gururunu bir kez daha yaşarken, modern mimariye uygun tasarımların yaratıcısı olmak ve minimal profil kesitleri ile daha şeffaf ve daha estetik kapı pencereler üretmek çabasındadır. Kapı pencerelerin tasarım sürecinde birlikte çözüm oluşturup, üretim ve montajın tamamlanmasına kadar tüm evrelerde etkindir.

Remak, ince seri kapı ve pencere üretiminde çelik malzemenin yanı sıra bronz ve paslanmaz çelik malzeme kullanıyor. İç mekanlarda ısı yalıtımsız profiller kullanılırken, dış cephe kapı-pencere doğramaları ısı yalıtımlı profiller ile üretiliyor.

Çelik ürünlerdeki yüzey bitimi, istenilen Ral renginde elektrostatik fırın boyadır. Hem çağdaş hem tarihi mimariye uygun olarak çelik doğramaların mat görüntüsü, sadelik ve estetiği beraberinde getiriyor. Benzersiz ürünler ve uygulamalar, özgün mimari tasarımların yaratıcı gücüyle şekilleniyor.

İlgili Yazılar
Çatı - Cepheİnce YapıÜrün

Çuhadaroğlu interal MN50 ve ST70

İnce YapıÜrün

Pentek'ten İnce Çizgiler, Büyük Boyutlar: rp fineline İnce Çelik Doğrama

İnce YapıÜrün

Pentek'ten Isı Yalıtımlı, İnce Çelik Doğrama: RP Fineline