AltyapıÜrün

Sessizliği Korumanın Etkili Yolu: TOPSILENTDuo ve TOPSILENTBitex

Hava doğuşlu sesler, duvar ya da döşeme gibi bir engelle karşılaşana kadar havada yayılır.

Engele çarptığında ise sesin bir kısmı yansır, bir kısmı yutulur, kalanı ise arka yüzeye geçer. Ses yalıtımının amacı duvarlar ve döşemeler arasındaki bu ses geçişini engellemektir. Duvarın bir yüzünden diğerine geçen sesin indirgeme değeri (Rw) olarak tanımlanır. Birim ağırlığın arttırılmasını sağlayan rijit yapı elemanları, ses indirgeme değerini arttırsa da kritik frekanslarda etkili değildir. Kritik frekanslarda ve minimum kalınlıkta etkin bir ses yalıtımı sağlamak için yüksek elastikiyete sahip ağır ses yalıtım bariyerleri kullanılır.

Tuğla, Gazbeton, B.A. Duvarlar

Ağır ve esnek ses yalıtım bariyeri TOPSILENTDuo, keçeli yüzeyi ile mevcut duvar yüzeyine minimum noktada temas ederek oluşturduğu ayırıcı hava boşluğu sayesinde duvar kalınlığını arttırmadan mükemmel bir ses yalıtım çözümü sunar.

Alçı Plaka Duvarlar

İki alçı plaka arasına TOPSILENTBitex kullanılması; birim ağırlığı arttırmak, kesintisiz bir detay oluşturmak ve kritik frekanslarda etkin bir ses yalıtımı yapmak için ideal çözümdür.

* Ses yalıtım performans ölçümleri EN ISO 140-3:1997 standardı uyarınca gerçekleştirilmiş ve EN ISO 717-1:1997 standardına göre ses yalıtım düzeyi belgelendirilmiştir.

İlgili Yazılar
AltyapıÜrün

Dörken Sistem’den Metal Kaplamalı Eğimli Çatılar ve Metal Cepheler İçin DELTA®-TRELA

İnce YapıÜrün

Aktav Akustik Panel - Parmephon

Kullanıcıya Yönelik SistemlerÜrün

Serge Ferrari'den Batyline AW ile Sosyal Alanlarda Akustik Konfor